Anasayfa Bitcoin Bitcoin ETF Aramaları Rekor Kırıyor: Onaylanırsa Ne Olur?

Bitcoin ETF Aramaları Rekor Kırıyor: Onaylanırsa Ne Olur?

Bitcoin

Borsa yatırım fonu olarak bilinen Bitcoin ETF'leri Google aramalarında rekor kırdı. Peki ETF'lerin onay alması durumunda neler yaşanacak? İşte detaylar...

Bitcoin ETF Aramaları Rekor Kırıyor: Onaylanırsa Ne Olur?

Sektörün tamamı ve önde gelen birkaç firma, Bitcoin'in spot borsa yatırım fonlarına (ETF) büyük yatırımlar yapıyor. Spot Bitcoin ETF'lerine olan ilgi eşi benzeri görülmemiş seviyelere yükseldi. "Spot Bitcoin ETF" için küresel Google arama hacminin beş yılın en yüksek seviyesi olan 100'e yaklaşması da bunu kanıtlıyor. 

Çevrim içi aramalardaki bu artış, halkın bu yatırım araçlarına olan artan hayranlığının açık bir göstergesidir. Bu aynı zamanda artan farkındalığı ve katılımdaki artışı da yansıtıyor.

Bitcoin ETF Aramaları Rekor Kırıyor: Onaylanırsa Ne Olur?

Benzer şekilde “Bitcoin ETF” terimi de kayda değer bir yeniden canlanma yaşadı. ProShares'in vadeli işlemlere dayalı ETF'sinin iki yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana en yüksek seviye olan 39 değerine ulaştı. Bu artan arama faaliyeti, yalnızca perakende yatırımcılar arasında değil, aynı zamanda Bitcoin spot ETF'leri ve bunların kripto para piyasası üzerindeki potansiyel etkileri hakkında aktif olarak bilgi arayan kurumsal oyuncular arasında da artan ilginin altını çiziyor.

Piyasa katılımcıları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) gelecek yılın başlarında spot ETF için onay vereceğine dair giderek daha fazla güven duyuyor. Bu olumlu görünümün kökeni, SEC'in son zamanlarda önemli bir yasal aksaklığa karşı koymak için son tarihi tutturamamasından kaynaklanıyor. Ancak bu durum onayın ufukta görünebileceğine dair beklentilere yol açıyor. Onaylandığı takdirde bu gelişme, kripto para piyasa bir likidite artışının önünü açacak ve Bitcoin'in (BTC) dünyanın önde gelen dijital para birimi konumunu daha da güçlendirecek.

Coinbase, Bitcoin ETF Onayına Yüksek Güven Aşılıyor

Önde gelen bir kripto para borsası olan Coinbase, Bitcoin ETF'lerinin geleceği konusunda daha iyimser görünüyor. Coinbase'in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, bu finansal ürün ve hizmetler için önde gelen firmaların güçlü tekliflerinde kayda değer bir artış olduğunu ve bunların çoğunun finansal hizmetler sektöründeki en üst düzey şirketlere ait olduğunu söylüyor. 

Bitcoin ETF Aramaları Rekor Kırıyor: Onaylanırsa Ne Olur?

Paul Grewal:

"Bu ETF başvurularının, sırf yasa kapsamında verilmesi gerektiği için de olsa, kabul edileceği konusunda oldukça umutluyum."

Yakın tarihli bir araştırma raporunda JPMorgan, SEC'in önümüzdeki aylarda spot ticarete odaklanan bir Bitcoin ETF'si için yeşil sinyal vermesinin beklendiğine dikkat çekti. Onayın kesin zamanlaması belirsizliğini koruyor. Ancak bunun birkaç ay içinde ve muhtemelen Ark 21Shares başvurularına karşılık gelen son tarih olan 10 Ocak'tan önce gerçekleşmesi muhtemel.

Bitcoin ETF Aramaları Rekor Kırıyor: Onaylanırsa Ne Olur? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik