Anasayfa Bitcoin Bitcoin ETF Başvurusunda Flaş Listeleme! Onayın Habercisi mi?

Bitcoin ETF Başvurusunda Flaş Listeleme! Onayın Habercisi mi?

Bitcoin

Invesco ve Galaxy’nin spot Bitcoin ETF başvurusu DTCC'nin web sitesinde yer aldı. Peki, bu onayın yakın olduğu anlamına mı geliyor?

Bitcoin ETF Başvurusunda Flaş Listeleme! Onayın Habercisi mi?

Depository Trust and Clearing Corporation (DTCC), Invesco ve Galaxy'nin spot Bitcoin ETF'i için ticker sembolleri ekledi. Bunlar "ETF Products" listesine eklendi.

Fakat bu hamlenin ürünler için kesin bir yeşil ışık olmadığının altını çizmek gerekiyor. Bir DTCC sözcüsüne göre; menkul kıymetlerin National Securities Clearing Corporation (NSCC) menkul kıymet uygunluk dosyasına eklenmesi, yeni bir ETF'in piyasaya sürülmesine hazırlık için standart bir prosedürdür. Listede yer almak, bekleyen herhangi bir düzenleyici onay veya diğer onay süreçleri için bir sonuç göstergesi değildir.

BlackRock Liderliği Ele Geçirdi

Keşfedilmesinden sadece birkaç gün önce BlackRock'un ETF'i de DTCC'nin listesinde yerini buldu. Blackrock'un iShares spot Bitcoin ETF'i, IBTC ticker sembolünü kullanıyor ve Haziran 2024'e kadar Nasdaq borsasında potansiyel bir listeleme hedefliyor.

Bitcoin ETF Başvurusunda Flaş Listeleme! Onayın Habercisi mi?

Spot Bitcoin ETF'leri Onay Alacak mı?

Bu başvuruların onaylanması, SEC tarafından incelenmekte olan bir dizi spot kripto ETF başvurusu için kapıları açacaktır. Bu başvurular arasında Valkyrie ve ARK Invest, Fidelity yer alıyor. SEC, şu an itibariyle NYSE'de listelenmek üzere herhangi bir Bitcoin ya da Ether ETF başvurusunu onaylamış değil. Bununla birlikte düzenleyici kurum, Ekim 2021'de Bitcoin vadeli işlemleri gibi araçlara izin vermeye başladı.

Kısa süre önce bir ABD mahkemesi, SEC'e Grayscale Investments'ın spot BTC ETF başvurusunu inceleme yetkisi verdi. Grayscale Investments, Bitcoin tröstünü 19 Ekim'de New York Menkul Kıymetler Borsası Arca'da listelemek için SEC'e bir kayıt beyanı sundu.

Tüm bunlar kripto tabanlı yatırımlara yönelik artan ilginin altını çiziyor. Düzenleyici onay alma yarışı kızışıyor ve herkes ETF'lerin onaylanmasını umuyor.

Bitcoin ETF Başvurusunda Flaş Listeleme! Onayın Habercisi mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar