Anasayfa Bitcoin Bitcoin ETF için Dikkat Çeken Tahmin: 10 Ocak'tan Önce Olabilir!

Bitcoin ETF için Dikkat Çeken Tahmin: 10 Ocak'tan Önce Olabilir!

Bitcoin

JPMorgan, 10 Ocak 2024 tarihinden önce birden fazla spot Bitcoin ETF'inin SEC tarafından onaylanmasını bekliyor.

Bitcoin ETF için Dikkat Çeken Tahmin: 10 Ocak'tan Önce Olabilir!

JPMorgan analistlerine göre; SEC, önümüzdeki aylarda birkaç spot Bitcoin ETF'ini onaylayacak. Çarşamba günü yayınlanan bir raporda; JPMorgan, spot Bitcoin ETF onaylarının ARK Invest'in başvurusu gibi belirli dosyalar için son tarih olan 10 Ocak 2024'ten önce gerçekleşmesi gerektiğini belirtti.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri, "Bu, SEC'in spot Bitcoin ETF uygulamalarında karşılaştığı çeşitli son tarihler arasında en erken olanıdır." dedi.

Spot Bitcoin ETF Onayları için İyimserlik Arttı

Bitcoin ETF için Dikkat Çeken Tahmin: 10 Ocak'tan Önce Olabilir!

Banka, SEC'in Grayscale'in galibiyetine itiraz etme konusundaki eylemsizliğini takiben birden fazla onay konusunda artan iyimserliğe atıfta bulundu. Karar, SEC'in spot Bitcoin ETF'ini yeniden incelemesini gerektiriyordu. JPMorgan, onayların artık daha olası olduğuna inanıyor.

Analistlere göre; Grayscale'in popüler Bitcoin fonu GBTC, ücret baskısıyla karşı karşıya kalacak. Öte yandan, bir ETF olarak net varlık değerine karşı alım satım iskontosunun ortadan kalktığını da görebilir.

JPMorgan, SEC'in ücret rekabetini teşvik etmek için çeşitli başvuru sahiplerinin ETF'lerini aynı anda onaylamasını bekliyor. Kesin zamanlama hala belirsiz olsa da büyük finans kuruluşlarının tonu, uzun süredir beklenen spot Bitcoin ETF onaylarının yıllarca süren aksaklıkların ardından 2023'te gerçekleşeceğine dair güvenin arttığını gösteriyor.

Bitcoin ETF için Dikkat Çeken Tahmin: 10 Ocak'tan Önce Olabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Boğa Piyasası (Bull Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Enterprise Alliance: İş Dünyasında Blok Zincir Devrimi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?
Rehber Burak Atik