Anasayfa Bitcoin Bitcoin ETF Rekabeti Artıyor! Bir Şirket Daha Başvuruda Bulundu

Bitcoin ETF Rekabeti Artıyor! Bir Şirket Daha Başvuruda Bulundu

Bitcoin

7RCC adlı şirketin spot Bitcoin ETF için başvuruda bulunduğu öğrenildi. İşte başvuru ile ilgili ayrıntılar...

Bitcoin ETF Rekabeti Artıyor! Bir Şirket Daha Başvuruda Bulundu

Çevresel yatırımlar konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan 7RCC, spot Bitcoin ETF başvurusunda bulundu. 7RCC, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim (ESG) ilkelerini merkeze alan bir ETF oluşturmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) başvuruda bulundu. 7RCC'nin ETF'i, kripto para piyasasında yüzde 80 BTC ve yüzde 20 karbon emisyonları vadeli işlemlerinden oluşan karbon nötr bir yatırım seçeneği oluşturmayı hedefliyor.

Başvuruyu göndermek için doğru piyasa koşullarının ve düzenleyici koşulların sağlanması beklenerek, ETF oluşturmaya 18 ay önce başlandı. Kripto para borsası Gemini, fonun BTC'sinin gözetimini sağlayarak yatırımcılara dijital varlıklar ve çevresel sürdürülebilirliğe entegre bir yaklaşım sunacak.

Nate Geraci gibi sektör analistleri başvuruya yönelik heyecanlarını dile getirdiler. Geraci, Bitcoin "ESG" ETF'inin kaçınılmazlığını kabul etti ve spot Bitcoin ETF'lere yönelik daha fazla değişiklik görmeyi bekledi.

Bununla birlikte söz konusu iyimserliğe rağmen, böyle bir hibrit kripto yatırım aracının pratikliği ve düzenleyici kabulü konusunda tartışmalar devam ediyor.

SEC, Spot Bitcoin ETF Başvuruları Üzerinde Çalışıyor

Bitcoin ETF Rekabeti Artıyor! Bir Şirket Daha Başvuruda Bulundu

Bu arada SEC, "mahkeme kararları" sonrasında spot Bitcoin ETF'lerine yönelik yaklaşımını gözden geçiriyor. SEC Başkanı Gary Gensler, kurumun şu anda 8 ila 12 başvuru üzerinde çalıştığını söyledi.

Bloomberg analisti James Seyffart, SEC'in ilk spot Bitcoin ETF'lerini Ocak 2024'te onaylayacağına inanıyor. Ona göre SEC, çoğunu aynı anda onaylamak için başvuruları stratejik olarak erteledi ve böylece ihraççılardan birine avantaj sağlamadı.

Bitcoin ETF Rekabeti Artıyor! Bir Şirket Daha Başvuruda Bulundu içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar