Bitcoin ETF’si hakkında ünlü isimden açıklama

1 Dakikada Okunabilir


Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu [SEC], VanEck’in Bitcoin ETF teklifine ilişkin kararını erteledikten hemen sonra yeni kararlar gündemde yerini aldı. Gelişimin ardından, kripto para birimi topluluğunun tamamına yakınında kararın sürpriz olmadığı açıklandı.

Bununla birlikte, ETF.com Genel Müdürü Dave Nadig, sonuç konusunda olumlu konuştu ve açıklamalarında SEC’in karar vermesi için henüz yeterince bilgi sahibi olmadığı iddialarını destekledi. CNBC’ye özel yapılan basın açıklamasında Nadig, gecikmelere ve son karar tarihlerine rağmen SEC’in kararlarını sürekli olarak ertelediğini belirtti.

SEC istediğini yapmaya devam edebilir ve her istediği kararı verebilir.

Nadig, Bitcoin boğaları hakkında da basın açıklaması yaparak bu konunun ayrı bir konu olduğunu ve Bitcoin ETF’si konusu dahil tüm konularda SEC yöneticilerinin büyük kararlar verirken önceliklerinin doğru karar olmasını istedi.

Kripto paralar konusunda henüz ABD’de doğru kararlar verilemeyebiliyor. ABD yönetimi kripto para kararları konusunda sürekli olarak bir gecikme ve erteleme kararı alabilirler ancak bunu engelleyebilecek olan gelecekteki kripto para yasaları olabilir.

Düzenleyicilerin daha rahat olması için pazarı olgunlaştırmalıyız.

Düzenleyiciler şu ana kadar herhangi bir Bitcoin ETF’sini asla ve asla onaylamadı. Geçmişte SEC, birkaç ETF önerisini reddetti, daha önce olanlar ise tekrar tekrar ertelemeye işaret etti ve ertelemelerin üzerine yeni ertelemeler ile ETF’ler asla SEC’in onaylayabileceği düzeyi göremedi, SEC çeşitli endişeleri dile getirerek bu konuda endişeli.


error: Kopyalama Engellendi!