Kripto Para Haberleri

Bitcoin, Ethereum ve BNB Fiyatı Boğada, Yeni Rekor Gelebilir

Kripto para birimi endüstrisi Morgan Stanley, Tesla, Meitu, Goldman Sachs gibi büyük geleneksel firmalardan ve benzer diğer platformlardan gelen benimseme artışının tadını çıkarıyor.

Bitcoin, Ethereum ve BNB Fiyatı Durdurulamıyor

Kripto para endüstrisinin boğa koşusu yeniden şekilleniyor. Bitcoin fiyatı, bu sabah 60.000 doların üzerine çıkarak neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Ethereum ve Binance Coin (BNB) gibi diğer kripto paralar ise Bitcoin’den daha iyi performans sergiledi ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmayı başardılar. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Ether 2.200 dolarda yeni bir rekor kırarken, BNB 484 dolarlık rekor seviyeye çıktı. Sadece bu değil tüm kripto para birimlerinin piyasa değeri de tekrardan 2 trilyon doları geçti.

Bir önceki ay 60 bin doların üzerine çıktıktan sonra Bitcoin bu seviyenin üzerinde kalamadı ve düşüş yaşadı. Yine de bugün Bitcoin piyasasına boğa geri döndü. Öte yandan, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da bu sabah yeni bir yükseliş kaydetti. Ethereum mart ayındaki rekor seviyelerin üzerine çıkmak için bugün 2 bin dolarlık ana direnç seviyesini kırdı. Son 24 saatte Ether, yeni tüm zamanların ne yüksek seviyesine ulaşmak için %4,5 oranında değer kazandı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin'i Wall Street Mi Düşürdü?

Önde gelen kripto para borsası Binance’ın yerel tokeni Binance Coin de yeni bir rekor seviyeye ulaştı. BNB, geçen hafta 485 dolarlık yeni bir zirve seviyesine ulaşmak için %14’ün üzerinde artış kaydetti. Özellikle, bu haftanın başında BNB 300 dolar civarında işlem görüyordu.

Piyasa 2 trilyon dolarlık değerlenmeye ulaştı

Bunun dışında, tüm kripto para endüstrisi piyasa değeri, artık dünyanın önde gelen iPhone üreticisi ve en değerli ikinci şirketi olan Apple Inc kadar değerli hale geldi. Kripto para sektörü, 3 ay önce 7 Ocak’ta 1 trilyon doları aşmıştı. O sıralarda Bitcoin 33.000 dolar civarındaydı ve Ethereum ise hala 1.000 dolarlık bölgede işlem görüyordu. Bununla birlikte zaman içinde her iki varlığın değeri de katlanarak arttı ve böylece endüstrinin piyasa değerinde de keskin bir artış görüldü.

Son zamanlarda, kripto para endüstrisi Morgan Stanley, Tesla, Meitu, Goldman Sachs gibi büyük geleneksel firmalardan ve şu anda dijital varlıklar için yeni yeni platformlar açan diğer birçok şirketten destek aldı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu