Bitcoin Haberleri

Bitcoin, FED Açıklamalarından Sonra Rekor Seviyeleri Yeniden Test Etmeyi Hedefliyor; İşte Nedeni

ABONE OL:

Son 2 boyunca kırmızıda işlem gören Bitcoin fiyatı bugün ABD FED başkanı Jerome Powell’ın barışçıl açıklamalarından sonra 24 Şubat 2021 Çarşamba günü yükselişe geçti. Bitcoin’in bugünkü yükseliş hareketi tüm kripto para piyasası boyunca satın alma isteğini yeniden canlandırdı.

Lider kripto para Bitcoin bugün jaftalık en düşük seviyesinden %14’ten daha fazla yükseldikten sonra 50.000 doların üzerine çıktı. Bitcoin bugün erken saatlerde 51.415 dolara dokundu ve ardından Avrupa seansının geri kalanında mütevazı bir aşağı yönlü düzeltme yaptı.

Bitcoin neden keskin düştü?

Bitcoin’in keskin düşüşüJerome Powell’ın Salı günü ABD Senato Bankacılık Komitesi önünde yaptığı açıklamalara denk geldi. ABD Federal Rezerv başkanı daha önce kripto para biriminin yükseliş trendine destek çıkan konulara değindi. Buna ABD merkez bankasının tahvil alım programına devam etme ve faiz oranlarını sıfıra yakın tutma niyetleri de dahildi.

Jerome Powell, ABD ekonomisi maksimum istihdam ve %2’nin üzerinde bir enflasyon oranına ulaşmadığı takdirde barışçıl ekonomi destek politikalarını sürdürmeleri gerektiğini yineledi. FED başkanının bu açıklamaları, ABD Hazine getirilerinde gün içi bir önyargı çatışmasına yol açarak, yatırımcıların piyasanın belirsizliğinden korunmak için uzun vadeli tahvil almaya dönebileceklerinin sinyalini verdi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  M.Arrington : XRP, Bitcoin ve Ethereum'dan Daha İyi

Getiriler tahvil fiyatlarına ters yönde hareket eder. Bu getiriler yükseldiklerinde yatırımcılar Hazine bonolarını sattıkları için riskli varlıklar için iştahlarının arttığını gösterir. Benzer bir şekilde getirilerdeki bir düşüş güvenli liman varlıklarına doğru bir yönelimi işaret eder. Bu aynı zamanda yatırımcıların güvenli liman varlık alternatifleri olmadığında olarak daha riskli varlıkları seçecekleri anlamına geliyor. Bu nedenle, Bitcoin gibi oynak varlıklar bile düşen tahvil getirilerinden yararlanma eğilimindedir.

Diğer katalizörler, Bitcoin’in fiyat rallisine destek sağladı. İlk olarak, New York başsavcısı Tether ve BitFinex’i müşterilerinin finansal kayıplarını karşılamakla suçladıktan sonra bu hafta 18.5 milyon dolarlık bir ceza ödemeyi kabul etti.

Tether’in USDT tokeni kripto para piyasasındaki işlemlerin %85’inden fazlasını kolaylaştırıyor. Yine de Tether’in USDT arzının gerçek ABD dolarına sahip olmadığına dair endişeler, tüccarlar arasında temel bir endişe olmaya devam etti. Birçok tüccar Tether’in kripto para sektöründen çıkarılmasının Bitcoin pazarında büyük düşüşlere yol açacağına inanıyor.

Bitcoin’de boğa destekleri bitmiyor

Ödeme hizmeti devi Square, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yaptığı bildiri de Bitcoin başına ortalama 51,236 dolar fiyatla 700 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bu, zor zamanlar geçiren ABD dolarına ve daha düşük getiriler ile karşı karşıya kalan ve bu yüzden yeni bir korunma arayışında olan şirketler arasında Bitcoin’in patlamasını tekrarladı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ABD'nin bütçe açığı 1 trilyon doların üzerine çıktı, kripto paralar bir sığınak mı?

Tüm bu boğa temellerinin toplamı Bitcoin’in önümüzdeki günlerde 58.000 doların üzerindeki rekor seviyeleri geri kazanacağına dair umutları artırıyor. Daha fazla iyimserlik, son düzeltmenin Bitcoin türevleri piyasasında aşırı kaldıraçlı long pozisyonları tasfiye etmesinden sonra geliyor.

Arcane Research haftalık raporunda; Fonlama oranları tarafsız bölgeye döndü ve piyasa daha sağlıklı görünüyor.” dedi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu