Bitcoin Fiyat Analiz – 19 Mayıs 2019

1 Dakikada Okunabilir


Bitcoin geçtiğimiz hafta 8 bin dolar seviyesini geçerek yeni bir Mayıs ayı rekorunu kırdı. Kripto para biriminin değerinin 8.000 dolar seviyesini görmesi ise bir süredir beklenmeyen bir gelişme olarak tarihe geçti. Bitcoin fiyatındaki değer artışlarının ne kadar sürecek olduğu ve ne kadar süre boyunca devam edeceği konusu da kripto para piyasasının tartışmalı olan gündem maddeleri arasına girdi.

BTC hakkında kripto para yorumcularının yaptıkları açıklamalar kısa zamanda yeniden büyük bir düzeltme görebileceği ile ilgili. Bitcoin’in değerinin büyük oranda düşecek olduğunu ve ardından yeni bir fiyat artış dalgasının gelecek olduğunu düşünüyor kripto para analistleri.

Litecoin, 24 saatlik işlem hacminde 5.71 milyar dolar ve 3.98 milyar dolarlık piyasa değeri ile ilk 10 kripto para birimi listesinde beşinci sıraya yerleşti. Litecoin değeri ise 92 dolar seviyesine yükselerek son günlerin iyi fiyat seviyeleri arasına girdi.

Bir günlük BTC grafiği 4.008.79 $’dan 8.195.17 $’a yükselme eğilimi olduğunun bir kanıtı. Grafik, direnç hatlarının 7.307.15 $, 6.444.50 $ ve 5.505.74 $ ve iki destek hattının 3.755.01 $ ve 3.171.51 $ olduğunu gösteriyor.

Hareketli Ortalama Yakınsama Diverjansı [ MACD] göstergesi yükseliş eğilimi göstermeye devam ediyor ve yakın zamanda böyle devam etmesi bekleniyor.

Parabolik SAR göstergesi noktalı yükseliş göstermeye devam ediyor ancak böyle devam edip etmeyecek olduğu kripto para biriminin fiyatına bağlı.

Göreceli Güç Göstergesi, piyasa alım bölgesinde olduğu için yükseliş eğilimi gösterebiliyor. Kısa süredir göstergelerin büyük bir bölümünde iyileşmeler olduğu görülüyor.


error: Kopyalama Engellendi!