Analizler

Bitcoin Fiyat Analizi 18 Haziran 2021

ABD düzenleyicisi Bitcoin ETF’lerinin onayını geciktirdiği için büyük kripto para birimleri Cuma günü düşük işlem gördü. Bu, kripto yatırımcılarının duygularını etkiledi. Bununla birlikte, dolarlarla sabitlenmiş dijital tokenler, dayanıklılık belirtileri gösterdi. En iyi 10 dijital jetonun çoğu, 9.30 saatlik IST’de kesintilerle işlem görüyordu.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), düzenleyici bir dosyada, Bitcoin ETF’lerini Cboe Global Markets Inc.’de listelemek için bir teklif hakkında kamuya açık yorumlar isteyeceğini söyledi. SEC, kripto savunucularına cevap vermeyi bu yıl ilk kez geciktirmiyor. .

ABD SEC’in görüşlerinin aksine, İngiltere gözlemcisi Mali Davranış Otoritesi, Bitcoin ve benzeri kripto para birimlerinin sahipliği bu yıl İngiltere’de 2,3 milyon yetişkine yükseldiğinden, daha fazla insanın kripto varlıklarını bir “kumar” yerine ana akım bir yatırım olarak gördüğünü söyledi .

Düzenleyiciler, yatırımcıları, Mayıs ayının en yüksek seviyelerinden yüzde 40-50 arasında değişen, büyük ölçüde düzenlenmemiş kripto varlıklarının ‘spekülatif’ doğası hakkında defalarca uyardı. Bununla birlikte, küresel menkul kıymetler endeksi yayıncısı MSCI, dijital para birimlerinin genel kabul görmesine yönelik bir başka adım olan kripto para varlıkları için endeksler başlatmaya bakıyor.

“Kriptolar için hareketli bir hafta oldu. Hem BTC hem de ETH, haftanın başından beri neredeyse hiç değişmeden işlem görüyor. Satıcılar daha aktif hale geldikçe biraz satış görebiliriz. Polkadot büyük satış baskısı altında kalmaya devam ediyor. Mudrex CEO’su ve Kurucu Ortağı Edul Patel, genellikle çok istikrarlı olan ABD Doları ile sabitlenmiş kripto Tether marjinal bir şekilde yükseldi.

btc

Riskli bahisler yapmalarıyla tanınan Bluechip risk sermayesi fonları, Hintli kripto ve blok zinciri girişimlerine yatırım yapmaya istekli ancak belirsiz politika ortamının önlerinde durduğunu söylüyor.

(Kaynak: coinmarketcap.com, 09.30 saat itibariyle veriler, 18 Haziran 2021 IST)

  • Bitcoin : 37.963,57 $, yüzde 2,32 düşüş
  • Ethereum : 2.346.29 $, yüzde 3.65 düşüş
  • Tether: 1,00 dolar, yüzde 0,06 artış
  • Binance Coin: %0,99 düşüşle 354,07$
  • Cardano: yüzde 3,62 düşüşle 1,48 dolar
  • Dogecoin: 0,3052 dolar, yüzde 2,73 düşüş
  • XRP : yüzde 1,84 $ aşağı 0,8415,
  • USD Coin: 1$, yüzde 0,05 artış
  • Polkadot: Yüzde 5,58 düşüşle 22,31 dolar
  • Uniswap: 21.73 $, yüzde 4.51 düşüş

Not: Son 24 saatte fiyat değişikliği

1inch, kullanıcıların merkezi olmayan borsalarda varlıklarda en iyi fiyatları bulmalarına yardımcı olmak amacıyla 2019’da piyasaya sürüldü. 2 yıl içinde 1inch, likidite havuzlarında 290 milyon doların üzerinde kilitli olan yaygın olarak kullanılan merkezi olmayan borsalardan biri haline geldi.

1 inçlik ağ, bir DeFi toplayıcı ve bir Otomatik Pazar Yapım protokolü veya AMM ile merkezi olmayan protokollerin bir koleksiyonudur. Geçen yıl Aralık ayında 1inch, 1inch (1INCH) yönetim belirtecini tanıttı ve 1inch Network, merkezi olmayan bir özerk kuruluş (DAO) tarafından yönetilecekti.

Teknik olarak, günlük zaman diliminde 1 inç, 2.4 $ destek seviyesinde bir ‘Sabah Yıldızı’ deseni (Üç Mum Trend Ters Modeli) yaptı ve neredeyse yüzde 56 artarak haftalık en yüksek seviyesi 3.945 $’ı buldu.

Ancak boğalar, varlık üzerinde bir tutuş sağlamayı başaramadı ve 4.00 dolarlık direnci kıramadı. Dolayısıyla fiyat, son zirvelerinden neredeyse yüzde 15,5 geri çekildi. Daha fazla toplanmak için 1 inç’in işlem yapması ve 4 doların üzerinde kapatması gerekiyor. Varlık şu anda 3.319 dolardan işlem görüyor.

Ana Seviye

Desteği: 2.442, 2,9 $

Direnç: 4 $, 5,4 $

Saat UTC’dedir ve günlük zaman çerçevesi 12:00 AM – 12:00 PM UTC’dir.

İlgili İçerik: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu