Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin Fiyat Analizi

  • Bitcoin fiyatı 5.100 dolar seviyesinde bulunuyor.
  • Bitcoin’in 50.000 dolar seviyesine yükselebilecek olduğu iddia ediliyor.

Bitcoin bu hafta içerisinde değerinde 400 dolar artış olması ile beraber

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin hakkında her zaman özel bir şeyler vardır. Yasalar tarafından yönlendirilen güvenilir, küresel ve iyi bir para birimi olmasının önünde sadece bazı ükelerde yasal önlemler alınmamış olması kalmıştır. Bitcoin yatırımcıları kripto para yasalarından eskiden olduğu kadar çok korkmamaya başladı.

Yatırımcılar, piyasa fiyatının yükselse de yükselmede de uzun vadeli bir yatırım yaptıklarını ve kısa vadede kazanabilecek olduklarını beklemeleri ancak asıl beklemeleri gerekenin uzun vadeli yatırımlar olduğunu anladılar. Bitcoin fiyatının değişmesinin arkasında yatırımcılar olduğunu anlayan yatırımcılar, sadece balinaların değil normal yatırımcılarında kripto para birimlerinin fiyatı üzerinde etkisinin olduğunu anladılar.

Bitcoin, mevcut yasalar ile pek uyumlu değil, gelecekte uygun olması beklense de kısa vadede yatırımcıların Bitcoin ile ilgili özel yasalar çıkmasını beklemeleri mümkün değil. Bitcoin için özel bir yasa çıkarılması beklemek kripto paraların tamamını kapsayacağından ”kripto para yasalarını” beklemek piyasadaki beklentilere daha uygun.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ''Bitcoin.com'a Açılan Dava Gereksiz!''

Şimdiye kadar ve Pompliano’nun tweetine göre, bankacılar 160 milyar doları aşan cezaları omuzlamak zorunda kaldılar. Gerek vergi, para aklama gibi nedenlerden dolayı bankaların ödediği cezaların oranı sürekli olarak artıyor ve artmaya devam edecek. Yakın zamanda kripto para birimlerine yönelik bir ceza vermek mümkün değil ve gelecek yıllarda kripto para birimlerinde para aklamaya yönelik kripto para borsalarına ceza yazılamayacak olması da bu aracın dünyanın en güvenilir araçlarından birisi olduğunu kanıtlar nitelikte.

Bitcoin fiyat beklentisi

Bitcoin fiyatı hakkında bazı analistlerin yeni iddiaları var ve bu iddialar daha çok Bitcoin’in fiyatının 6.000 doların üzerine çıkıp çıkmayacak olduğu ile ilgili. Bitcoin fiyatının 6.000 doların üzerine yükselip yükselmeyecek olduğu son günlerde kripto para analistlerinin üzerinde çalıştığı ve açıklamalar yaptığı en önemli konuların başında bulunuyor.

Nitekim iyimserlik var ancak Bitcoin’in küçük dirençleri geçerek 5.800 dolara çıkmasından ve sonunda 6.000 dolardan fazla fiyata yükselmesine başlamasından önce, Asya merkezli kripto para yatırımcılarının çok fazla kripto para satışı yapması piyasa hakkında sorulara yanıt bulmakta güçlük sebebi.

Çin merkezli kripto para yatırımcıları ülkelerinde hükümetin kripto para madenciliği yasağından sonra kripto paraların kullanılmasının yasaklanabilecek olduğu ve bazı yaptırımlara tabi tutulabilecek oldukları endişesi ile kripto para almayı bırakarak kripto paraları satmaya başladılar. bölgede, kripto para birimlerinin satışının yapılmaya başlaması sadece Çin değil, aynı zamanda Güney Kore, Singapur, Japonya gibi ülkelerde de kripto para birimlerinin satışının yapılmasında büyük rol oynadı. Şimdi ortada olan ve yanıt bulunmak istenen soru, Bitcoin fiyatının beklenen seviyeye ulaşmasında bu durumun ne kadar fazla payı olacağı ile ilgili…

Bu korkuya rağmen, iyimseriz. Bugün beklentiler 5.000 dolar fiyata sahip olan Bitcoin’in yükselecek olduğu ve değerinin çok iyi seviyelere ulaşabilecek olduğu yönünde. Bitcoin’in fiyatında 6.000 dolar iddialarının yakın zamanda kripto para fiyatlarının yükselmeye başlaması durumunda olabileceğine mümkün bakan analistler var, ancak bazı analistlere göre 5.800 dolar direnç noktasından önce 6.000 dolar beklentisine girerek kripto para yatırımı yapanlar kısa vadede beklediklerini bulamayabilir ve hayal kırıklığına uğrayabilirler.

Eğer boğalar bu küçük yükselişin üstesinden gelirse ve fiyatlar 5.500 $ seviyelerinin üzerine çıkacak olursa, BTC kolayca 6.000 $’ı görebilir.

Beklenti Sürekli Yükseliyor

Kripto para birimleri ile ilgili beklenti son günlerde sürekli fiyatların yükselmesi ile artarak katlanıyor. Yatırımcılar, binlerce dolar değerindeki kripto para yatırımlarının geri dönüşünün 6.000 dolar ile beraber daha çok olacağından yatırımlarını düşüşe rağmen satmak istemiyor ve beklemeyi tercih ediyorlar.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu