Analizler

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 33.000 dolara düşebilir

Bitcoin fiyatı tekrardan 40.000 dolarlık seviyede başarısız oldu. Şu anda düşüş ivmesi artıyor ve böylece BTC için daha büyük bir düşüş gelebilir.

Bir hafta önce Bitcoin fiyatı çok kesin düştü. BTC, gün içi olarak en düşük 30.000 dolara düşmeden önce 200 günlük hareketli ortalamanın desteğini yani 39.995 doları kırmıştı.

Bazı olumsuz kişiler hala kripto para piyasasının sonunun geldiğine dair görüşlerini bildirmeye devam ediyor. Yine de BTC’nin 30.000 dolardan 42.600 dolara doğru hızlı bir şekilde toparlanması ile piyasa boğaların lehine döndü. Bununla birlikte iyileşme tekrardan başarısız oldu ve Bitcoin fiyatı 23 Mayıs’ta 31.100 dolara düşerek daha düşük bir seviyeye indi.

Bunu başka bir sıçrama izledi, ancak 200 günlük MA bu ralliyi 40.630 dolar ile sınırladı. BTC şu anda 39.000 dolar civarında ve son 24 saatte yaklaşık %3 değer kaybetti. Fiyat başarılı bir şekilde 200 günlük ortalamanın üzerine çıkana kadar Bitcoin düşüş tehlikesi ile karşı karşıyadır.

Bitcoin Fiyat Analizi:

bitcoin fiyat

Bitcoin, varlıkların babasıdır. Bir yanda, BTC’nin gelecekteki fiyat potansiyelinin çok altında işlem gördüğüne inanan “maksimalistler” var. Bu kişiler Bitcoin’in rezerv para birimi statüsünü elinde tuttuğu bir gelecekte görüyorlar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 3.800 dolar seviyesini aştı

Diğer yanda ise inanmayanlar var. Bu kişiler kripto para birimlerini bir modadan başka bir şey olarak görmüyorlar ve varlıkların kendine özgü bir değeri olmadığına inanıyorlar. Bu, farklılık tüccarlar için harika ticaret fırsatları yaratabilir. Piyasa yükseldikçe, bir sonraki büyük ralliyi kaçırmaktan korkan boğalar yeni kazançların peşine düşer.

Bu, fiyatı geri çekmeye eğilimli bırakır…. Şu anda fiyat, aşağıya yönde aşırı genişliyor. Aynı zamanda bu da fiyatı geri çekmeye eğilimli hale getiriyor, ancak bu sefer ki geri çekilme yukarı yöndedir.

19 Mayıs’taki ilk düşüşten bu yana, Bitcoin fiyatı düşüş yanlısı tüccar zihniyetini yansıtıyor. Bu, son ralliden sonra yeni bir dönüş için bekleme olabileceği anlamına geliyor.

Olumsuz yöndeki potansiyel hedef, 12 Mayıs’tan itibaren yükselen bir kanaldır. 33.000 dolarlık çizgi önceden iyi bir direnç alanıydı ve daha sonra destek oldu. Bu nedenle bu seviye izlenilmesi gereken önemli bir seviyedir. Bununla birlikte, yukarı yönde bir hareket gelmesi için BTC’nin 30.000 – 40.000 dolar aralığından kurtulması gerekiyor. Böyle bir durumda Bitcoin 200 günlük MA’nın üzerinde yani 40.745 doların üzerinde bir kapanış yaparsa düşüş eğilimi tamamen geçersiz kılınacak ve fiyat yükselmeye başlayacaktır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Tesla ve MicroStrategy Hisseleri Bitcoin Düşüşünden Nasıl Etkilendi?

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu