Anasayfa Analiz Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Analiz

Bitcoin'in 30.000 doların altına düşmesinden sonra, BTC'nin Ay'a ne zaman gideceği oldukça merak ediliyor...

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Bitcoin (BTC) alanında, hem meraklıların hem de yatırımcıların kafasında ısrarla bir soru yankılanıyor: Bitcoin (BTC) aya ne zaman roket atacak? Cevabı kimse bilmese de, cevabı bulmak için takip edilebilecek zincir üstü metrikler ve tarihsel modeller var.

Son iki hafta boyunca, Bitcoin (BTC) fiyatı yatay bir trendde. Bitcoin (BTC) boğaları gidişatı 24.900$'a çevirmeyi başardıktan sonra, fiyat %25'ten fazla arttı. Ancak o zamandan beri Bitcoin (BTC), 29.800$ ile 31.300$ arasında işlem görüyor. Ne boğalar ne de ayılar daha yüksek zaman dilimlerinde üstünlük sağlayıp işlem aralığından çıkamadı.

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Tanınmış kripto tüccarı ve analisti "Rekt Capital", tek gerekenin mevcut Bitcoin (BTC) fiyat hareketi için olumlu bir katalizör olduğuna inanıyor. Ona göre, Bitcoin'in (BTC) dar bir aralıktaki mevcut yatay eğilimi, nihai çöküşünden sadece bir adım uzakta. 

“Bir Bitcoin (BTC) düşüş trendi, sona ermekten yalnızca bir pozitif katalizör uzaktadır ve bir Bitcoin (BTC) yükseliş trendi her zaman sona ermekte olan olumsuz bir katalizördür.

Bitcoin (BTC), aylık bir yükseliş gerçekleştirdi ancak 29.250$'da sağlıklı bir teknik yeniden test için hazırlandı. Şu anda fiyatı 30.200$ civarında… Bu teknik yeniden testi kolaylaştırmak için yakında hangi olumsuz katalizörün ortaya çıkacağını merak ediyorum."

Zincir üstü analist Axel Adler Jr, bu görüşü tekrarlıyor ve büyük bir kırılım hareketinin göstergesi olarak Bitcoin (BTC) toplam transfer hacmine işaret ediyor. Kesin zamanlama belirsiz olsa da, Adler Jr, Ay'a yapılan atışın bir Bitcoin Borsa Yatırım Fonu'nun (ETF) onaylanması gibi önemli bir olay tarafından tetiklenebileceğini öne sürüyor.

Tarihsel kanıtlardan yola çıkan Adler Jr, patlayıcı fiyat artışları ile BTC'nin toplam transfer hacmindeki artış arasındaki ilişkiyi vurguluyor. Şubat 2019 ve Ağustos 2020'de tanık olunan dramatik dalgalanmalar gibi geçmiş örnekler, benzer bir dalgalanmanın hemen köşede görünebileceği argümanına ağırlık veriyor.

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Boğalar vs. Ayılar: Bitcoin'de Balina Oyunları

Daan Crypto Trades, piyasanın mevcut durumu hakkında, "Bu şamdan modelini diyorlar: Durduğunuz için teşekkürler." Daan'ın keskin gözü, Bitcoin'i (BTC) önemli bir harekete geçirecek kesin bir atılımı hevesle bekliyor.

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Boğalar ve ayılar arasındaki savaş devam ederken, devam eden menzile bağlı aktiviteyi yakın bir patlamanın başlangıcı olarak algılar. "O zamana kadar, bir taraf galip gelene kadar sadece bir sürü kesinti, avları ve likidite kapmalarını durdurun." Bu konsolidasyonun prangaları bir kez kırıldığında Daan, ortaya çıkan kırılım 2023'ün zirvesini belirleyeceğini tahmin ediyor:

"Bitcoin (BTC) buradan yükseklere geri dönerse, bir sonraki kırılım bu alandan nihayet çıktığımız yer olacağından oldukça eminim. Ayrıca bunun en keskin hamle olacağını ve muhtemelen 2023 için zirveyi belirlediğini ve ardından yılın geri kalanında yavaş olduğunu düşünüyorum. Hızlı bir şekilde yaklaşık 36-40K'yı ziyaret edeceğimizi varsayardım."

Bu arada ünlü analist Skew, Bitcoin'in piyasa dinamiklerinin inceliklerine ışık tuttu. Binance Spot piyasasını yakından takip eden Skew, önemli miktarda Bitcoin (BTC) birikiminin meydana geldiğini fark ediyor. Arzın 31.3K ile 32.000$ arasında yoğunlaştığını, talebin ise 29.5K ile 28.000$ arasında kaldığını açıkladı.

Daha büyük oyuncuların taktiklerini açıklayan Skew, balinaların teklif likiditesini ve arzı kullanarak dar saatlik aralıkta fiyatı manipüle etmek için nasıl agresif kısa pozisyonlar kullandıklarına dikkat çekti.

Kaynak: NewsBTC

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Ne Zaman Çıkış Yapacak? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar