Bitcoin Haberleri

Bitcoin Fiyat Analizi: Çöküş Devam Edecek mi?

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatı, bazı İngiliz bankalarının kripto para borsaları üzerinde baskı kurduğuna dair haberlerle birlikte düşmeye devam ediyor.

Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) fiyatı pazartesi sabahı düştü, ancak sadece bir kripto para bu düşüş trendini alt edebildi. Ripple (XRP) %10’dan fazla değer kazandı ve 1 dolara geri döndü.

Bugünkü düşüşe rağmen hem Cardano hem de Ethereum haftalık olarak yaklaşık %10 artarken, Bitcoin aşağı yukarı aynı fiyattan işlem görüyor. Bu göreceli istikrar analistlerin Bitcoin’in bir ayı piyasasının başlangıcında olup olmadığı veya bunun 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine giden yolda bir fiyat düzeltmesi olup olmadığı konusunda ikiye bölmüş durumda.

Son aylarda attığı tweetler ve yorumları ile piyasayı hareketlendirmeyi başaran Elon Musk, hafta sonu bir kez daha Dogecoin ile ilgili tweetler attı. Bazı kişiler, Bitcoin’in çevresel etkisine bakmak için kurulan kripto para konseyinin Bitcoin’in düşüşünü tersine çevirmesine yardımcı olabileceğinden hala umutlu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Eski Golman Sachs yöneticisi: Bitcoin uzun vadeli kazanç sağlar!

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor

Bitcoin fiyatı hala bir iyileşme belirtisi göstermiyor ve bir gecede %5’ten fazla düştü. Pazartesi sabahı daha geniş kripto para piyasasında çoğu büyük kripto para birimi değer kaybederek benzer bir düşüş yaşadı gördü. Sadece Ripple (XRP) son 24 saatte %10’dan fazla artarak bu düşüş trendine katılmadı.

Son günlerde yaşanan düşüşe rağmen, hem Ethereum (ETH) hem de Cardano (ADA) her hafta yükselişini sürdürüyor ve hatalık olarak sırasıyla %10 ve %15 daha yüksek seviyelerde işlem görüyorlar.

Genel olarak, piyasa göreceli bir belirsizlik içinde ve bu yüzden uzmanlar şu anki düşüşlerin uzun bir ayı piyasasının başlangıcı mı olduğunu yoksa 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacak bir boğa koşusunda bir fiyat düzeltmesi mi olduğu konusunda ikiye ayrılmış durumdalar.

İngiliz bankaları bitcoin ve kripto borsalarına baskı yapıyor

Önde gelen birkaç İngiliz bankası müşterilerin kripto para birimi borsalarına para transfer etmelerini engelleyerek kullanıcılarının Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini satın almalarını engelledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Pantera Capital CEO'su: Bitcoin ETF'sine ''daha çok var''

Barclays, kullanıcıların Binance gibi kripto para borsalarına para aktarmasını engelleyen en büyük banka oldu. Ayrıca çevrimiçi bankalar Monzo ve Starling de finansal suç endişelerinden kaynaklandığını iddia ederek politikalarını güncelledi.

Starling, tedbirin yalnızca geçici olacağını ve daha iyi korumalar getirildiğinde geri alınacağını söyledi. İngiltere vatandaşlarının geçen yıl kripto paralar ile ilgili dolandırıcılıklardan yaklaşık 60 milyon Euro kaybettiği tahmin ediliyor, ancak bu itibari para dolandırıcılığı nedeniyle kaybedilen miktarın sadece bir kısmıdır.

Monzo politika güncellemesinin; “hiçbir şekilde tüm kripto para ticaretinde genel bir yasak olmadığını ve yalnızca belirli platformların biraz da olsa kısıtlanacağını” belirtti.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu