Bitcoin HaberleriDikkat Çekenler

Bitcoin Fiyat Görünümü İyileşti

  • Bitcoin, bugün erken saatlerde bir ayın en yüksek seviyesine yükseldi ve Cuma günü 4 saatlik grafikte görülen düşen fiyat grafiğini değiştirdi.
  • Kripto para biriminin simetrik bir üçgende tutulması nedeniyle günlük tablodaki görünüm nötr kaldı. Bununla birlikte, şu anda 3.760 dolar olan üçgenin üst kenarının üstündeki bir kırılma, 4 saatlik grafikteki ters kırılmanın 4.030 $’a doğru ters açıldığını gösteriyor (hedef). Daha da önemlisi, bir ayın en yüksek seviyesine olan ralli, güçlü hacimler ve uzun pozisyonlardaki artışla destekleniyor.
  • Simetrik bir üçgen kopması, doğrulandığı takdirde günlük grafikte yükseliş eğilimi eğilimi göstereceği anlamına gelir.
  • Üçgen direncini 3,760 $’dan geçememek, yükseliş eğilimini zayıflatabilir. Odak, 3.530 $’lık destek ihlal edilirse, yakın zamandaki 3.300 $’a yakın seviyelere iniş riski bulunmaktadır.

Bitcoin’in bir ayın en yüksek seviyesine olan yüksek hacimli hareketi, 3.760 $ civarında ana direnç seviyesinden daha güçlü bir ralli başlangıcı da olabilir.

Bitstamp verilerine göre, Cuma günü düşen kama açıklamasını doğrulayan 19 Ocak UT’den bu yana en yüksek seviye olan 07:00 UTC’de pazar kapitalizasyonunun önde gelen kripto para birimi (Bitcoin) 3,727 dolara yükseldi.

3.700 $ üzerindeki seviyelere yükselen Bitcoin, aynı zamanda 4 saatlik grafikte tersine bir baş-omuzlar kırılmasına da şahit oldu – bu durum düşüş eğilimi gösteriyor – ve 4.000 $’a kadar yükseliş vaat ediyor.

Bununla birlikte, daha yüksek bir şekilde BTC, son sekiz hafta boyunca oyulmuş bir sözleşme üçgenin üst kenarı (daha yüksek alçak ve düşük yüksekler) 3.760 $ civarında sert bir direnç yaşayabilir. Bu engelin kaldırılmaması kısa vadeli yükseliş davasını zayıflatacaktır.

Bununla birlikte, BTC’nin bu hafta bu direnci aşması muhtemeldir, zira bir ayın en yüksek seviyesine çıkma eğilimi hem işlem hacimlerinde hem de uzun pozisyonlarda (yükseliş bahisleri) tekrar yükselişle desteklendi.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin’in 24 saatlik işlem hacmi 20 Aralık’tan bu yana ilk kez 8 milyar doların üzerine çıktı.

Ayrıca, Bitfinex’teki BTC / USD değişimleri, bugün erken saatlerde 38.237 BTC’ye yükseldi – 30 Mart 2018’den bu yana en yüksek seviye olan bu seviye piyasanın yükselişinin sonucu oluştu. Özellikle, uzun pozisyonlar, geçtiğimiz yılın Mart ayında görülen 40.000 BTC’nin üzerindeki rekor seviyelerden en az yüzde 7’ye düştü. Bitcoin fiyatının düşüş yaşaması ihtimali ise grafiklere göre çok düşük bir ihtimal.

Bu nedenle, BTC’nin, 3,760 $ üzerindeki bir hareketi teyit etme ihtimali yüksek görünüyor. Yazı saati itibariyle kripto para birimi Bitcoin, Bitstamp’ta 3.700 dolardan el değiştiriyor ve 24 saatte yüzde 3 kazanç elde etmiş görünüyor.

Günlük grafik

Fiyatların, simetrik üçgenin üst kenarına yakın bir UTC görmesi halinde, şu an 3.760 $ ‘lık bir yükseliş eğilimi göstermesi bekleniyor.

14 günlük göreceli güç endeksi (RSI) şu anda Eylül ayından bu yana en yüksek seviye olan 61.00’de yer alıyor. Ayrıca, 5- ve 10 günlük hareketli ortalamalar (MA) yükseliş düzeneğini belirten Kuzeye doğru eğilim gösteriyor.

4 saatlik grafik

4 saatlik grafikte görülen ters baş-omuzların kırılması, 4.030 $ ‘lık bir ralli için kapsamı gösterir (hedef).

Bununla birlikte, RSI aşırı alım koşullarını rapor ediyor. Bu nedenle, 3,760 ABD Doları değerindeki sözleşme üçgenindeki direnç kırılmadan önce küçük bir konsolidasyon veya geri çekilme eğilimi görülmesi mümkün olabilir.

Bitcoin fiyatının kısa süre içerisinde 4.000 dolar direncini kırması mümkün olabileceğinden yatırımcılar son birkaç günü iyi değerlendirmeli ve piyasada yaşanabilecek olan yükselişleri iyi takip etmeli. 4.000 dolar direncini kırması son aylarda ilk kez bu kadar mümkün olan Bitcoin, kazançlı çıkmak isteyen yatırımcıla için büyük bir fırsat yaratabilir.

*Bu içerik yatırım önerisi veya yatırım tavsiyesi niteliğine olmayıp 18 Şubat 2019 tarihi itibari ile yayınlanmıştır, zaman içerisinde güncelliğini yitirebilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu