Bitcoin Haberleri

Bitcoin Fiyat Tahmini 9 Haziran 2021

ABD Vergi Dairesi (IRS) kripto para birimi sektörünü düzenlemek için ABD Kongresi’nden ek yetki istediğinden dolayı Bitcoin değer kaybetti. Biden hükumeti, kripto para borsalarının ve diğer aracıların müşterileriyle ilgili ayrıntıları bildirmelerini teklif ediyor. Buna dolaylı olarak yabancı yatırımcılar da dahildir.

Milletvekilleri bu teklifi onaylarsa işletmelerin 10.000 doları aşan kripto para aldıkları her zaman rapor vermeleri gerekmeyecek. IRS Komiseri Charles Rettig Salı günü bir Senato Finans Komitesi oturumunda konuşurken, şunları söyledi: “Sık sık meydan okuyoruz ve Kongre’den bu bilgileri toplamamız için yetki konusunda net bir dikte almamız çok önemli.” dedi.

Akademi Menkul Kıymetler Makro Strateji Başkanı Peter Tchir, Bitcoin’in fiyat hareketlerine atıfta bulunarak, yatırımcıların Bitcoin’e ara verme zamanının geldiğini belirtti. Bloomberg Asia ile yaptığı bir röportaj sırasında analist, çeşitli ülkelerin kripto para endüstrisini düzenlemeye odaklanmalarını yoğunlaştıracağını belirtti. Bunun, fidye yazılımları için tercih edilen para birimleri olduğu için kripto para fiyatlarını etkileyeceğini söyledi. Tchir, küresel bir tür hükumet düzenlemesinin bu konuda baskı yapma olasılığının altını çizdi ve bunun şimdilik fiyatı daha da aşağı çekeceğini söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Cardano Bitcoin’in Bu Özelliğini 100 Kat Geliştirebilir

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin Fiyat Tahmini 9 Haziran 2021 –

Bitcoin günlük olarak %2.34’lük bir yükselişle 34.128 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bir önceki seansta, gün içi en düşük seviye olan 31.003 dolardan 33.936 dolara yükselerek kayıplarının bir kısmını telafi etti. Geçen hafta Cuma gününden bu yana lider kripto para birimi yaklaşık %16,53 düştü.

Bitcoin fiyatı 2 saatlik grafikte 25 ve 50 günlük üstel hareketli ortalamaların altında işlem görüyor. Mevcut fiyat hareketlerine dayanarak 30.000 dolarlık psikolojik destek seviyesi düşüş trendinin devam edip etmeyeceğini veya bir toparlanmanın yakın olup olmadığını belirleyecektir. Bitcoin’in 25 günlük EMA boyunca 33.808 dolarda direnç bulmasını muhtemeldir. Bu seviyenin üzerinde, bir sonraki hedef 34.744′ dolarda bulunan 50 günlük EMA boyunca olacaktır. Ancak BTC bu seviyede destek bulamazsa 31.000 dolarlık desteğini test ederek 30.000 dolara doğru düşebilir.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu