Bitcoin Haberleri

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC 38.000 Dolar Bandına Gelecek mi?

Bitcoin hala kırmızıda. Bitcoin ve kripto piyasası geçtiğimiz günkü kırmızı rengi korudu. Bitcoin’de toparlanma olabileceği gibi görünüyor, ancak bunun bir garantisi yok. Şu anda Bitcoin, 1 saatlik grafikte yatay hareket sergiliyor, haftalık ve aylık grafikte %20 düzeltme ile 43.000 dolardan işlem görüyor.

Kripto para piyasası ise hala belirsiz, ne yapacağına karar vermedi. Ancak tüccarlar ve yatırımcılar için şu anki seviyeler satın alma fırsatı diye bağırıyor. En büyük altın destekçisi ve Bitcoin karşıtı Peter Shiff’inm olumsuz yorumlarının yanı sıra, CNBC kısa süre önce ironik bir şekilde kendi çalışanı Chartmaster yani Grafik uzmanı lakaplı Carter Worth ile konuştu.

CNBC’nin Fast Money programında Carter Worth, BTC fiyatının 38.000 dolar değil 29.000 dolara kadar düşebileceğini iddia etti. Analiste göre böyle bir düşüş BTC’yi 60.000 doların üzerindeki bir önceki %35’lik düşüşten “desteğin alt kısmına” getireceğini söyledi. 60.000 doların üzerindeki seviyelerden 29.000 dolara olabilecek bir düşüş ise %55,30’e tekabül ediyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika: Bitcoin en yüksek seviye rekorunu kırdı!

Carter Worth, 2011’den beri BTC’nin fiyatında 11 kez %35’den büyük düşüş olduğunu ve Bitcoin’in %80 düşüş yaşadığı istisnalar dışında ortalama olarak %55 civarında düştüğünü söyledi. Analist ayrıca şunları söyledi

Bence destekteyiz, BTC savaşıyor ama bana göre daha da düşecek.

Uzman Analist Bitcoin Konusunda Haklı mı?

btc

Grafik uzmanı lakaplı Carter Worth’ün tahminleri genellikle kripto para topluluğundaki bazı üyeler tarafından karşı ticaret olarak yani bir “dip sinyali” olarak kullanılır. Yukarıdaki rağmen Bitcoin şu anda kritik bir destek seviyesindedir ve son birkaç gün içinde kripto para borsa platformlarına BTC girişleri endişe verici seviyelerde olmuştu.

Başka bir analist William Clemente 17 Mayıs’ın, piyasanın “Kara Perşembe” gününde düştüğü Mart 2020’den bu yana en yüksek net BTC girişini kaydettiğini söyledi.

Aynı zamanda, BTC yaklaşık bir gün boyunca destek çizgisini elinde tutmayı başardığı için piyasadaki genel duyarlılık yükselişe geçti. Bu nedenle vadeli işlemciler, fiyatın yükselmeye devam edebileceğine ve 45.000 dolarlık direnci desteğe dönüştürebileceğine dair “aşırı güven” gösterdi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Madencilik Şirketlerinin Hisse Senetleri BTC'yi Geçti

Tüm döviz platformlarındaki fonlama oranı 16 Mayıs’tan 17 Mayıs’a kadar iki günlük bir artışla pozitife döndü. William Clemente şunları söyledi:

Görünüşe göre BTC tüccarları bu akşam biraz fazla kendinden eminler. Bir ani düşüş daha görmek ve potansiyel olarak negatif fonlama oranlarını elde etmek isterim. Yine de güvenmiyorum.

William Clemente tarafından sağlanan ek veriler, BTC likit arz miktarının en son 2019’da kaydedilen seviyelere yükseldiğini gösteriyor. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, BTC fiyatındaki düşüş eğilimi ile likit arz arasında bir korelasyon var gibi görünüyor. BTC likit arz miktarının düşük olduğunda, fiyat yükselir ve bunun tam tersi de geçerlidir.

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC 38.000 Dolar Bandına Gelecek mi? –

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu