Analizler

Bitcoin Fiyat Tahmini: Elon Musk Bitcoin İçin Kapıyı Açtı, BTC %13 Arttı

Tesla’nın Bitcoin varlıklarının sadece %10’unu sattığı haberiyle Bitcoin fiyatına hoş bir destek geldi. BTC şu anda 40 bin dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıktı ve yükselmeye devam ediyor. BTC son 24 saatte yaklaşık %13 değer kazandı ve şu anda 40.500 dolardan işlem görüyor.

Son 2 ayda, Bitcoin fiyatı Elon Musk’ın tweet’lerini takiben birkaç büyük ve çoğunlukla olumsuz tepkiler aldı. O kadar ki Wall Street Journal kısa süre önce Elon Musk’ı “Bitcoin’in en büyük etkileyicisi” olarak etiketledi. Bitcoin topluluğu ise Elon Musk’ın sosyal medya paylaşımlarını açıkça eleştirdi. Buna ek olarak, BTC fiyat manipülasyonu suçlaması Elon Musk’ın tepkisini çekmek için yeterli oldu. Yanıt, çok tartışılan bir konuya biraz açıklık getirdi.

Elon Musk, Tesla’nın bu yılın başlarında satın aldığı BTC’nin hala %90’ına sahip olduğunu doğruladı. Dahası, boğalar Tesla’nın gelecekte Bitcoin işlemlerine devam etmeyi reddetmediği bir açıklama ile neşelendi…

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin Fiyat Tahmini: Elon Musk Bitcoin İçin Kapıyı Açtı, BTC %13 Arttı - Koinbox.Net
Bitcoin Fiyat Tahmini: Elon Musk Bitcoin İçin Kapıyı Açtı, BTC %13 Arttı - Koinbox.net

Günlük grafikte, Bitcoin fiyatının 37.700 dolardan azalan bir trend çizgisinin üzerine çıktığını görebiliriz. 26 Mayıs’taki eğilim, sağlam bir direnç seviyesiydi ve şimdi destek olarak kabul edilebilir.

Açıkçası, bu BTC için olumlu bir gelişmedir ancak asıl test, fiyatın 40.000 doların üzerine çıkıp çıkmaması olacak. El-Salvador’un BTC’yi yasallaştırması ile birlikte gelen destekleyici haberler bile fiyatı sadece 39.800 dolara kadar çıkardı.

BTC’nin 40 bin doları aşması ile ilk direnç 200 günlük hareketli ortalama yani 42.509 dolardadır. Bu seviyenin üzerinde bir kapanış gelirse Bitcoin fiyatının Mayıs ayındaki düşüşü büyük bir oranda geri alacaktır.

Bunlara ek olarak BTC bugünün kazançlarını devam ettiremez ve 37.700 dolardaki trend çizgisinin altına düşerse, bu çok olumsuz bir işaret olur. Bu durumda Bitcoin son aralığının alt ucunu, yaklaşık 31.000 dolara doğru bir düşüşü hedefleyecektir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu