Analizler

Bitcoin Fiyat Tahmini: Şimdi Nereye?

Yatırımcılar Perşembe günü yayınlanan ABD enflasyon verilerini sindirirken Bitcoin daha yüksek seviyelerde işlem görüyor. ABD Çalışma Bakanlığı’na göre, tüketici fiyatları Mayıs ayında yıllık bazda %5.0 ile 13 yılın en yüksek seviyesine yükseldi. Bu rakam, tahmin edilen %4.7’den ve bir önceki ayın %4.2’sinden daha yüksektir. Aynı zamanda, Çekirdek TÜFE Ocak 1992’den bu yana en yüksek seviyesine geldi.

ABD Merkez Bankası FED’in enflasyonist baskıların geçici olduğunu açıklaması, yatırımcıların merkez bankasının beklenenden daha erken bir sürede faiz artırması yapabileceği beklentilerini düşürdü. Daha sonra, bu açıklamalar ile Bitcoin fiyatı yükselişe geçti. Genellikle düşük faiz oranları, kripto para birimleri gibi daha riskli finansal varlıklar için yükseliş ortamı yaratır.

Bitcoin Fiyat Tahmini:

Bitcoin Fiyat Tahmini: Şimdi Nereye? –
Bitcoin Fiyat Tahmini: Şimdi Nereye? 2

Bitcoin, bir önceki oturumdaki kazançları tersine çevirdikten sonra şu anda toparlanmaya çalışıyor. Son düşüş, beklenenden daha yüksek ABD enflasyon rakamlarına verilen sarsıcı bir tepkiydi. Bitcoin fiyat 11 Haziran 2021’de %5 değer kazanarak 37.680 dolara kadar yükseldi. Şu anda BTC günlük olarak biraz geri çekildi ve 36.840 dolardan işlem görüyor. Salı günü 31.000 dolardan işlem gören Bitcoin, o zamandan beri yaklaşık %21 değer kazandı. BTC fiyatı iki saatlik grafikte 25 ve 50 günlük üstel hareketli ortalamaların üzerinde işlem görüyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  29 Ocak Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Lider kripto para biriminin yukarı yönde zorlanabileceği ilk direnç seviyesi 38.000 dolardadır ve kısa vadede fiyat bu direnci muhtemelen test edecektir Aşağı yönde ise 25 günlük EMA boyunca 36.487 dolarda destek vardır. Bu seviyenin altında Bitcoin fiyatının bir sonraki destek seviyesi, 50 günlük EMA boyunca 36.000 dolardadır.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu