Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin fiyatı 10.400 dolara yükseldi, pazar payında yüzde 65.8 oran görüldü

Bitcoin fiyatı bugün yükselişe geçerken beraber piyasa hacmi ve pazar oranı da yükselişe geçerek piyasanın yeniden güçlenmesinde rol oynadı. Bitcoin fiyatında olan yükselişler sonrasında bazı kripto para birimlerinin değerinde çok hafif yükselişler olsa da büyük oranda altcoin kripto para birimlerinin fiyatında yükseliş görülmedi. Bitcoin dışında en fazla değer kazanabilecek kripto para Ethereum %0.98 değer kaybı gördü.

Bununla beraber kripto para birimi Tezos son çıkan olumlu haberlerin ardından %8.99 oranında değer kazanarak kripto para pazarının en çok değer kazanmış kripto paraları arasına girdi (24 saatlik liste)

Bitcoin fiyatında olan yükselişi pazar payı takip etti ve bugün pazarın %65.8’i Bitcoin tarafından domine ediliyor. Bir nevi pazarın tamamı Bitcoin tarafından kontrol edilirken, büyük oranda diğer altcoinlerin pazarı kontrol etme, piyasa hacmi ve fiyat açısından herhangi bir etkisi Bitcoin’e göre neredeyse yok kadar az. Bitcoin pazarı domine eden tek kripto para ve dünyada en fazla ilgi gören, en fazla yatırıma sahip kripto para olarak gelecek birkaç hafta içerisinde değerine değer katabilir. Bitcoin pazar payı ve piyasa hacmindeki her yeni artış kripto para yatırımcılarını sevindirse de altcoin yatırımcıları bu tür haberlere genellikle olumsuz tepki vermek zorunda kalıyor ve altcoin pazar hacminin neden düşük kaldığı konusunda bazı yatırımcılar merakla bu sorulara yanıt aramak zorunda kalabiliyorlar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  CoinMarketCap daha doğru sonuçlar için ortaklık kurdu

Bitcoin pazar payının %80’leri görmesi ise gelecek birkaç hafta sonra 15.000 dolar ve üzerini görürse çok fazla ihtimal olmasa da mümkün.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu