Bitcoin fiyatı 2019 rekorunu kırdı

2 Dakikada Okunabilir


Bitcoin bu 2019 yılında yeni rekorunu bugün Asya pazarında kripto para borsalarının açılması ve piyasalarda işlem görmeye başlaması ile 5.600 dolar seviyesinden rekoru kırmıştı. Sonrasında düşüş yaşasa bile kripto para birimlerinin değerinin 5.600 dolara ulaşan Bitcoin sayesinde çok daha fazla ilgi görmesi gün içerisinde yatırımcıların oldukça fazla ilgisini çekti.

Bitcoin fiyatındaki değişimin bir süre önce 5.400 dolar seviyesine bile tekrar çıkamayacak olduğunu iddia eden kripto para yatırımcılarına karşı başarılı olması, piyasada bazı yatırımcılar için gün başında ”şok ve panik” etkisi yarattı.

Bitcoin bu yıl sonunda rekor kırabilir

Elinde avucunda tüm kripto paralarını satan bu kimseler, gün içerisinde 5.600 doları gören Bitcoin’e yeniden yatırım yapıp yapmamak ve değerinin 6.000 dolara yükselip yükselmeyecek olduğu konusunda panik yaşadı. Bitcoin Cash ve altcoinlerinde değeri büyük oranda artış göstererek, kripto para pazarında yeni bir takım artışlar oldu. Bitcoin’in yükselmesindeki en büyük etki Asya pazarında yaşanan yükselişler oldu. Bitcoin, kısa zaman önce Çin’de kripto para madenciliğinin yasaklanacak olduğu ile ilgili haberlerin ortaya çıkmasının ardından büyük bir değer kaybetmişti.

Yatırımcılar, kripto para sahibi olup olmamak konusunda kararsızlık yaşarken, Çinli kripto para sahipleri de kısa süre önce satış yapmıştı.

Petrol ve benzer ürünler ve yatırımlara oranla çok daha fazla değer kazandığı belirtilen Bitcoin değerinin yılın başından beri %40 oranında arttığı yıl içerisinde değerinin 10.000 doları görmesi beklentisi gerçek olursa bu oranın daha fazla artacak olduğu açıklandı.

Nisan ayındaki %35’lik fiyat artış rallisi, Aralık 2017’deki yaşanan kasırga sürecinden hemen sonra yeni bir rekor kırmış oldu. Aralık 2017 Bitcoin için en büyük rekor olarak tarihin tozlu raflarına geçmiş ve 20 bin doların bir rekor olarak kayıtlara geçmesi ile beraber kripto para yatırımcıları rekor düzeyde kazanç elde etmişlerdi. 

Bitcoin’in Aralık 2017’deki rekorunu yeniden kırması ise bir süre daha alabilir ve yatırımcılar kısa süre içerisinde olmasa da bu 20 bin dolarlık tarihinin en iyi Bitcoin fiyatını yakın zamanda olmasa bile tekrar yeni bir rekor ile görebilir.

Venezuela ve bazı Asya ülkelerindeki kripto para haberleri de kripto para fiyatlarının artmasında etkili sebeplerden.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
40
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!