Bitcoin fiyatı 8.000 dolar sınırında

1 Dakikada Okunabilir


Bitcoin son fiyat değişikliği sonrasında fiyatında olan düşüş sonrasında kripto para piyasasından milyonlarca yatırımcısını endişe etmesine sebep olmuş ve yakın zamana kadar yatırımcılardan büyük oranda tepki çekmişti. Yatırımcılar, kripto para piyasasında bu türden büyük bir değişim olmayacak olduğunu düşünse de %30 iddialarının farkında olduklarından dolayı satış yapmayı göz önüne almıştı. Bitcoin Cash ve XRP gibi kripto para birimlerinin değerinde olan düşüşlerde bugünlerde gündemi ilgilendiren en önemli konulardan birkaç tanesi olmuştu.

Bitcoin fiyatı tekrar 7.700 dolardan 8.000 dolara yakın seviyeleri test etse de henüz 8.000 doları geçebilmiş değil. 8.000 dolar bir direnç noktası olarak önünde olsa da yatırımcılar için asıl endişe edilen seviye 8.200 dolar ve sonrasında. Bu seviyeye kadar 2 gün önce yükselen Bitcoin fiyatı sonra düşmüş ve direnç noktası olarak aşılması büyük ve zor bir seviye olan 8.200 dolar seviyesi yatırımcıları panik etmişti.

Yatırımcılar ve kripto para analistleri arasında bazı görüş ayrılıkları bulunuyor olsa da son dönemde %30 kadar bir düşüş olabilecek olduğunu düşünen yatırımcıların oranında büyük artış var. Analistler ise %30 düşüş iddiaları hakkında kesin bir bilgiye dayanmadığını, ancak kripto para birimlerinin fiyatında olası bir düşüş olmasının her an için olabilecek olduğunun da mutlaka akılda bulundurulması gerektiğini açıklıyorlar. Bitcoin fiyatındaki değişimin 8.000 doların tekrar geçilemeyecek olduğu anlamına da gelmediği kripto para analistlerince ifade edilmekte.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
161
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
161
Şaşkın
Lol Lol
282
Lol
Harika Harika
161
Harika
Korkunç Korkunç
121
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!