Bitcoin Fiyatı 8.000 Doları Geçti

1 Dakikada Okunabilir


Bitcoin fiyatı tekrar yükselmeye başladı. Kripto paranın değeri son 24 saat içerisinde %3 düşüş yaşadıktan sonra bugün akşam saatlerine doğru 8.029 dolar seviyesini gördü. Altın ve vadeli işlemler ile petrol fiyatlarında yaşanan değişimin bugün Bitcoin fiyatının artmasında en büyük nedenlerden birisi olabilecek olduğu iddiası ortaya atıldı. Bitcoin 7.600 dolar seviyesinden 8.029 dolar seviyesine yükseldiğinde ise altcoin fiyatlarında da bir yükseliş yaşandı. Bitcoin’in fiyatının ne kadar süre boyunca 8.000 doları göremeyecek olduğu ile ilgili yapılan tartışmalarda bugün son bulmuş oldu.

Yatırımcıların büyük bir bölümü, kripto para biriminin değerinin 8.000 doları tekrar 29 dolar fark ile geçmesinin yeni bir alım dalgası ile tetiklenir ise 9.000 dolar beklentisinin tekrar gerçek olmasında büyük bir rolü olabileceğini gösterdiğini düşünmeye başladı.

Litecoin fiyatı gün içerisinde BTC fiyatı ile beraber yükseliş gösteren altcoin kripto para birimlerinden oldu. Litecoin (LTC) şu anda en yüksek kazanç elde eden kripto para birimi oldu ve , 124.9 $ seviyesinde işlem yaparak güne %7 artış ile başladı. Madeni paraları sırasıyla %4.74 ve %4.15 artışla NEO ( NEO ) ve tezos ( XTZ ) izledi.

Bitcoin fiyatındaki %2.2 oranındaki yükseliş ise 300 dolardan daha büyük bir artış anlamına gelse de kripto para yatırımcılarına göre son yükselişler petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanma sonucu büyük yatırımcıların Bitcoin satın alması sayesinde gerçek oldu. İddialar, kripto para yatırımcılarının bir süre boyunca bekleyişte olduğu birkaç günün ardından Bitcoin fiyatının tekrar yükselecek olduğunu gösteriyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
403
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
403
Şaşkın
Lol Lol
121
Lol
Harika Harika
403
Harika
Korkunç Korkunç
363
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!