Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin fiyatı 8.000 doları geçti

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin [BTC] 8 bin dolarlık bir ani direnç daha kırdı ve basın saatinde 8,084 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin [BTC] son birkaç haftadır değer kazanmaya devam ediyor ve piyasa fiyatında umulmadık yükselişler gördü.

Yatırımcıların bir süredir Bitcoin [BTC] fiyatındaki olağanüstü artışların sürecek olduğunu ve bunların rekor kırılabilecek seviyeye kadar yükselebilecek olduğunu beklediklerini biliyoruz. Yatırımcılar, binlerce doları geçen kripto para yatırımlarının değerinin artması ve buna bağlı olarak piyasa hacminin yükselmesine de bağlı olarak piyasada bazı karmaşalar karşısında kararsız kaldılar.

Bitcoin [BTC] fiyatının 8.000 dolara 2. kez yükseliş göstermesi, sonucunda kripto para birimlerinin değerinin artmasına, buna bağlı olarak ise yatırımcıların güveninin artmasında büyük rol oynadı.

BTC’nin işlem görünümü grafiğine göre, 8,102 $’dan işlem görüyordu. 24 saatlik işlem hacmi 23,64 milyar dolara ulaştığından kripto paranın piyasa değeri 143,17 milyar dolar olarak kayda geçti. Son yedi günde BTC fiyatı %11,99 oranında artış gösterdi ve günde %10,64 oranında büyük değer artışı devam etti. Kripto paranın, bir saat içinde %1,56 oranında artış göstermesi de yatırımcılardan ilgi görmesinde büyük bir rol oynadı. Bitcoin fiyatının uzunca bir süre boyunca düşüş eğiliminden hemen sonra yükseliş eğilimi göstermesi yatırımcıların dikkatini çeken bir konu iken, yatırımcılar kısa zamanda yükselişlerin tekrar yerini düşüşlere bırakmasından ötürü endişe ediyor. Düşüşün ne kadar olabileceği ise henüz merak konusu.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu