Analizler

Bitcoin Fiyatı 8.500 Doların Altına Düşebilir

Bitcoin fiyatı önümüzdeki haftalarda agresif satışlar düşebilir. Lider kripto para cansız hacim ve rekor seviyede düşük fiyat dalgalanmaları ile birlikte dikkatli bir şekilde 9,100 doların üzerinde işlem yaparken her geçen gün olumsuz riskler ortaya çıkıyor. Yatırımcılar net bir piyasa hissi çatışması altında ve fiyat hareketi neredeyse hareketsiz hale kaldığından dolayı yatırımcıları her iki yönde de işlem yapamıyorlar.

Bitcoin Fiyatı 8.500 Dolara Düşebilir

Devam eden yan trend bir analistin Bitcoin pazarındaki diğer olumsuz hareketleri de tahmin etmeye yöneltti. 3 Haziran’da 10.000 dolara doğru bir sıçrama öngören aynı analist bu hareketten sonra bir büyük geri çekilme yaşanacağını açıkladı.

Analist şimdi Bitcoin fiyatının aşağı yönde düzeltmesini 8.500 dolara veya daha fazla düşük bir seviyeye kadar uzatmasını bekliyor. Bugün New York işlem seansının öncesinde yayınlanan bir grafik ile kripto paranın arkasında lower low’lar ve lower high’lar bıraktığını belirtti.

TradingView BTC fiyat: http://tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Ayrıca pazardaki son arz noktası (LPSY) olarak görev yapan seviyeleri de tespit etti. Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, Bitcoin’in yerel geri çekilme seviyelerinin her biri tüccarların piyasaya para enjekte edememesine neden oldu. Bu açıkça boğa piyasasında ki temel çatışmaları yansıtıyor.

Analist Haziran ayı başında,

“BTC 9.300 doların altında konsolidasyon ve bundan sonra 8200-8500 dolar gibi daha düşük bir aralığa gerileyecek. 8.200 doların altında bir BTC 7.000 dolardan başlayarak 1.000 dolara kadar düşebilir.”

Bitcoin Fiyatında Daha Fazla Ayı Sinyali Var

Bitcoin fiyatının sabit hareketi, diğer piyasa gözlemcilerini de önümüzdeki dönemlerde fiyatların düştüğünü görmeye teşvik etti.

Brave New Coin ile bağlantılı bir analist olan Josh Olszewicz Çarşamba günkü bir tweet’te “garip bir noktada” önyargı bulduğunu açıkladı. Bitcoin’in Ichimoku Bulutu olarak bilinen popüler bir teknik gösterge kullanarak boğa hareketinin zayıflattığını vurguladı.

“Ichimoku bulutu hala yükselen yükseliş hareketini gösteriyor.”

Bu arada, 8,500 dolara doğru bir bitcoin fiyat düşüşünü öngören analist kripto paranın 10.000 doların üzerine çıkmasıyla tahmininin geçersiz kılınacağını belirtti.

“USDT, Doları Tahtından Edebilir mi?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/usdt-dolari-tahtindan-edebilir-mi/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu