Anasayfa Bitcoin Bitcoin Fiyatı Artarken Kriptoya Kurumsal Girişler Patlama Yaptı!

Bitcoin Fiyatı Artarken Kriptoya Kurumsal Girişler Patlama Yaptı!

Bitcoin

Bitcoin (BTC) fiyatı 35.000 dolar seviyesini test ederken kriptoya kurumsal girişler 66 milyon dolara ulaştı.

Bitcoin Fiyatı Artarken Kriptoya Kurumsal Girişler Patlama Yaptı!

Bitcoin (BTC) fiyatı Mayıs 2022'den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı ve Salı sabahı Asya ticaret seansında 35.066 dolara ulaştı. Varlık, hafta sonu kazandığı ivmeyi artırdı ve son 24 saatte yüzde 14,5 oranında artış kaydetti.

Yazının hazırlandığı sırada BTC fiyatı, geçen haftanın aynı saatinden bu yana yüzde 22 değer kazandıktan sonra 34.727 dolardan el değiştiriyor. Üstelik varlık, Kasım 2021'deki 69.000 dolarlık zirve fiyatından şimdi yüzde 50 daha düşük.

Büyük hamle, spot borsa yatırım fonlarının coşkusu ve artan beklentilerle desteklendi. Analistler, varlık yöneticisi BlackRock'un belirli bir lisans aldığını gözlemledi. Ayrıca, spot ETF ürününü nakit olarak "tohumlama" sürecine bu ayın başlarında başlayabilir. Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, şunları açıkladı:

Bir ETF'nin tohumlanması, ilk finansmanın (tipik olarak) bir banka ya da broker-bayi tarafından, ilk gün açık piyasada işlem görebilecek ETF hisseleri karşılığında birkaç oluşturma birimi (bu durumda Bitcoin) satın almak için kullanılmasıdır.

Fakat tohumlamanın genellikle çok fazla para olmadığını, yalnızca ETF'in harekete geçmesi için yeterli olduğunu belirten Balchunas, "Dolayısıyla bunu 'Aman Tanrım BlackRock bir ton Bitcoin alıyor' şeklinde okumazdım." dedi.

Kurumsal Yatırımcılar Kripto Ürünlerine Akın Ediyor

Bununla birlikte kurumsal yatırımcılar, art arda dördüncü haftada da kripto ürünlerine akın ediyor. CoinShares'e göre kurumsal girişler 66 milyon dolara ulaştı ve Bitcoin ürünleri 55 milyon dolarlık girişle hâkim oldu.

Raporda, "En son girişlerin büyük olasılıkla ABD'de Bitcoin ETF lansmanının heyecanıyla bağlantılı olduğu" kaydedildi.

Bitcoin Fiyatı Artarken Kriptoya Kurumsal Girişler Patlama Yaptı!

Yönetim altındaki toplam varlıklar, Eylül başındaki en düşük seviyelerinden bu yana yüzde 15 arttı. Şu anda toplamı neredeyse 33 milyar dolarla Ağustos ortasından bu yana en yüksek noktaya ulaştı.

Fakat CoinShares, girişlerin "BlackRock'un Haziran ayındaki duyurusunu takip eden ilk girişlerle karşılaştırıldığında nispeten düşük" olduğunu belirtti.

Ayrıca, Ethereum (ETH) ürünleri haftalık 7,4 milyon dolarlık çıkışla düşüş eğilimini sürdürüyor. Bununla birlikte spot piyasalardaki toplam piyasa değeri 1,22 trilyon dolara çıkarıldı. Bu, Bitcoin'in bu kazanımların çoğunu ekleyerek piyasaları yukarı doğru yönlendirmesi nedeniyle Ağustos ayının başından bu yana kaydedilen en yüksek seviye oldu.

Altcoin kazançları yüzde 5-6 civarındaydı ve ilk 30'da kripto kralı BTC dışında çift haneli yükselişler görülmedi.

Kaynak: BeInCrypto

Bitcoin Fiyatı Artarken Kriptoya Kurumsal Girişler Patlama Yaptı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar