Bitcoin fiyatı artmaya devam ediyor

2 Dakikada Okunabilir


Bitcoin boğa koşusu bu yıl az biraz da olsa kendisini gösterdi. Uzun bir kripto kışının ardından kripto paraların ayı piyasası döneminin sona erip ermediği hakkında yatırımcılar merakla yanıt aradı, bugüne kadar henüz ayı piyasasının bitip bitmediğine dair her ağızdan bir yorum yapıldı ve insanlar kripto para birimleri konusunda ne zaman 10 bin doları göreceklerini son dönemde sormaya ve araştırmaya başladı. 10 bin dolar beklentisi 8 bin doları geçen Bitcoin fiyatına bakılırsa boğa koşusu olduğunu söylemek mümkün olabilir.

Bu, bugüne kadar, çoğu uzmanın felaketli kripto kışından sonra yazmaya hazır olduğu kripto para birimi için bir yıl içindeki en yüksek fiyat noktasına ulaştığı zaman olduğu gerçeğini değiştirmemekte. 9 bin dolara yakın Bitcoin fiyatı kripto para piyasalarının son 12 aydır en büyük fiyat seviyesi oldu ve bu konuda kimsenin aksini iddia edebileceği bir kanıtı yok.

Bitcoin yükseldi

Sadece Coin360’ın verilerine göre, ilk 50 kripto para biriminin çoğu da yeşil rengini koruyor.

Kripto paraların değerinin artması ve yatırımcıların son dönemde kripto para yatırımlarının yükselen kripto para fiyatları nedeniyle ilgi göstermeleri piyasada daha çok yatırımcının olmasına sebep olabiliyor.

BTC’nin bu yüksek seviyesi en son Mayıs 2018’de görüldü ve BTC zirvesinin rekorunu kırabilecek güçlü bir boğa koşusunun bir göstergesi. Geçtiğimiz hafta, özellikle 8,600-800 dolar aralığında işlem yapan kripto para birimi için oldukça rahat bir fiyat yükselişi yaşandı. Kripto para biriminin değerinin bu kadar yükselebilmesi ayı piyasasının bir kez daha sona erdiğini ve boğa koşusunun başladığı, biraz direnç noktası ile ilgili sorunlar olsa da bu sorunun yatırımcıları mağdur edecek noktada olmadığı yorumları yapıldı. 

Kripto para birimlerinin değeri yükseldi ve fiyatların yükselmesi sonrasında bazı yatırımcılar henüz endişeli olsa da, boğa koşusu devam edebilir. Bitcoin fiyatında 8.000 dolar fiyat aralığının korunması demek 9 bin dolara her zaman için hazırlık demek. 10 bin dolar konusu ise göreceli olarak beklentilerin olduğu bir fiyat aralığı olarak yakın zamanda ulaşılabilecek fiyat seviyesi olarak görülmeye devam edecek.


error: Kopyalama Engellendi!