Bitcoin Haberleri

Bitcoin Fiyatı Son 10 Yılın En Kötü Ayında

Bitcoin fiyatı, neredeyse on yılın en kötü ayında tekrardan düştü, korkmuş yatırımcılar sonsuza dek çıktı mı?

Bitcoin fiyatı, kripto para birimlerinin neredeyse on yılın en kötü ayının ortasında tekrardan düştü. Bu düşüş bir dizi kötü haberle ateşlendi.

Bitcoin’in şu anki değeri, Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 ABD dolarından oldukça şaşırtıcı bir düşüşle 36.459 ABD doları seviyesinde bulunuyor. Geçen hafta bir noktada Bitcoin hafifçe toparlanmadan önce Ocak ayından bu yana ilk kez 30.000 ABD dolarına düştü.

Bitcoin’deki tüm bu belirsizlik, Çin’in kripto para birimi kullanımı ve madenciliği konusunda uyarı yapması ile birlikte Tesla’nın artık çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin’i kabul etmeyeceğini açıklaması tarafından körüklendi.

bitcoin

Elon Musk, daha sonra Amerikalı Bitcoin madencilerinin başkanlarıyla görüşmeyi kabul ederek tutumunu yumuşatmasına rağmen, BTC fiyatı bu ay üçte bir oranında azaldı ve bu, Eylül 2011’den bu yana Bitcoin’in en kötü aylık performansı oldu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kaçak enerji kullanan hırsızlar madenciliği sevdi!

Peki dünyanın en büyük para biriminin yatırımcıları sonsuza dek Bitcoin’den çıktı mı? Herkes bunu merak ediyor.

Blockchain.com’un CEO’su Peter Smith:

“Kripto para yatırımcısı olmak gerçekten çok kolay. Kripto para tüccarı olmak son derece zor. Çok yüksek oynaklığa sahip kripto para piyasası sizi kolayca ezebilir.”

Neden çevresel kaygılar var?

Bitcoin madenciliği, yeni Bitcoinlerin dolaşıma girme sürecidir ve karmaşık matematik problemlerini çözen bilgisayarları içerir. Bu işlemler önemli miktarda elektrik tüketir.

Cambridge Üniversitesi ve Uluslararası Enerji Ajansı’ndan alınan verilere göre Bitcoin madenciliği, Hollanda’nın 2019’da yaptığı gibi yıllık olarak aynı miktarda enerji kullanıyor. Çin’deki madenciler, Bitcoin madenciliği enerji tüketiminin yaklaşık %71’ini oluşturuyor, ABD ve Rusya’daki madenciler ise Bitcoin madenciliği enerji tüketiminin %7’sinden sorumlu.

Bununla birlikte Bitcoin madenciliği bazı insanların iddia ettiği gibi yıkıcı çevresel etkilere sahip değildir.

btc

Çin Açıklamaları

Çin Devlet Konseyi 21 Mayıs’ta Çin’in finansal sistemini kripto para ticareti ve madenciliğinden korumak için daha fazla düzenlemeye ihtiyaç olduğunu söyleyen bir bildiri yayınladı.

Çin danıştay; “Bitcoin madenciliği ve ticaret davranışını azaltmanın ve bireysel risklerin sosyal alana iletilmesini kararlılıkla önlemenin” gerekli olduğunu söyledi. Buna ek olarak yetkililer; “Daha uyanık olmalı ve potansiyel risklere bakmalıyız.” dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance’da Bitcoin Sözleşmeleri Büyüyor

Bunlar kötü haber değil

Kıyamet ve kasvetin ortasında kripto para topluluğundaki bazı uzman bu fiyat düzeltmesinin iyi bir şey olduğunu ve piyasanın uzun vadede yükselmesi için yeniden dengelemenin çok gerekli olduğunu düşünüyor.

Yatırım yöneticisi Nickel Digital’in CEO’su Anatoly Crachilov, Forbes’a verdiği demeçte; “Bu hafta görülen değerlemelerdeki büyük düşüşler bir bakıma, piyasanın aşırı spekülatif pozisyonları temizlemesine ve bir sonraki genişleme aşamasına kadar konsolide olmasına olanak sağladığı için sağlıklıdır.” dedi.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu