Bitcoin fiyatı yükseldi, altcoinler devam ediyor

1 Dakikada Okunabilir


Altcoin sezonu hızlı bir şekilde geldi, çünkü Bitcoin (BTC) yeni 8000 $ seviyesine yükseldi. Neredeyse tüm önemli altcoinler ve tokenler BTC fiyatındaki artışların arkasından hemen yükseldi ve Tezos %17’ye varan oranlarda değer kazandı.

Yine de, madeni paraların çoğu için, BTC’ye karşı toparlanma çok belirsiz ve fiyatlar son zamanların en düşük seviyelerine yakın. Ethereum (ETH) hala 0.03 BTC’nin altında ve Bitcoin Cash (BCH) lider madeni para karşısında düşüş eğilimi gösteriyor.

BTC’nin baskınlığı, tüm pazar kapitalizasyonunun yaklaşık %58 seviyesinde yüksek duruyor. Lider madeni para 2019’un başından bu yana neredeyse iki katına çıktı. Ancak bazı altcoinler daha da iyi bir performans sergilemeyi sürdürdü. Litecoin (LTC) Aralık 2018’de yaklaşık 22 $’dan daha düşük seviyelerdeydi ve en son rallide 90 $’a yükseldi.

Altcoin yükselişinin sebeplerinden biri, doğrudan dolar cinsinden işlem yapmaya izin veren bir stabilcoin bileşeninin varlığıdır. Çoğu altcoin için, BTC fiyatlarına karşı doğrudan spekülasyon var. LTC durumunda, artan aktivite ve ilgi aynı zamanda, bazı diğer faktörlerinde etkisi vardır.

Halen, ETH, 24 saatte 1,3 milyar dolarlık en büyük doğrudan Tether akışını (USDT) görüyor. ETH, haftada 200 dolar seviyesini geçerek 230 dolarlık bir değere yükseldi.

Çarşamba günü altcoin rallisi, Binance’in planlı bakım için ticaretini dondurmasına rağmen devam etmeyi sürdürebildi. Altcoin fiyatlarının bir süre daha durmadan artış göstermesi ve fiyatların sürekli olarak yükselmesi bekleniyor. Düşüşte olabileceği akılda tutuluyor.


error: Kopyalama Engellendi!