Bitcoin fiyatı yükseliyor

1 Dakikada Okunabilir


Kripto para yatırımcıları için yakın zamana kadar Bitcoin’in fiyatının rekor kırması beklenmiyordu. Ancak kripto para yatırımcıları son 6 ayın rekorunun bugün tekrar kırılması ile beraber kripto paralara olan büyük bir alım talebi göstermeye hazırlıklı olduklarını gösterdi. 105 milyar doların üzerindeki piyasa hacmi ile dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin değer kazanıyor.

6.080 doları bugün geçen Bitcoin fiyatına değer eklenirken, piyasa hacmine ise 1 milyar dolardan daha fazla piyasa hacmi eklenmişe benziyor. Yatırımcıların kripto paralara bakış açısını son zamanlarda olumlu olarak değişmiş olması yatırımcılara olumlu olarak piyasada yeni kripto para yatırımları yapmalarına izin verdi.

Bitcoin satın alan kişi sayısı sürekli olarak arttı ve son 7 gün içerisinde kripto paralar arasında Bitcoin’in değeri sürekli olarak artış göstermese de 100 milyar dolar kadar piyasa hacmini en az 5.5 milyar dolarla geçmesi ile piyasaya güven pompaladı. Binance’in hacklenmesinden hemen sonra kripto para piyasalarında bazı düşüşler birkaç saat süre ile olsa da yatırımcıların beklentisi tekrar kripto para birimlerinin kendisini toparlamasından yana olduğu için kripto paraların değerinin daha fazla artması bu güven ortamında mümkündür.

Yatırımların değer kazanmasına bağlı olarak yatırımcılar piyasaya daha fazla güven kazanıp daha fazla ilgi gösterdiklerinde kripto para birimlerinin değeri daha fazla artabiliyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
121
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Lol Lol
242
Lol
Harika Harika
121
Harika
Korkunç Korkunç
80
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!