Anasayfa Analiz Bitcoin Fiyatına Ne Oluyor? Piyasa için Tehlikeli Olan Ne?

Bitcoin Fiyatına Ne Oluyor? Piyasa için Tehlikeli Olan Ne?

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı ikinci kez 18,100 dolar seviyesine dokundu. Bu durum kripto para piyasası için tehlikeli mi?

Bitcoin Fiyatına Ne Oluyor? Piyasa için Tehlikeli Olan Ne?
  • BTC fiyatı, haftalık düşüş trendi olarak ikinci kez 18.100 doları işaret ediyor.
  • Fiyat, günlük zaman diliminde 50 ve 200 Üstel Hareketli Ortalama (EMA) altında işlem görmeye devam ediyor.
  • BTC fiyatı, dört saatlik grafikte pozitif uyumsuzluk ortaya çıktıktan sonra sıçradı.

 

Bitcoin (BTC) fiyatı, Federal Açık Piyasa Komitesi haberlerinin (FOMC) ardından düştüğü için Tether (USDT) karşısında zor bir hafta geçirdi. Federal Rezerv'in faiz oranını 75 baz puan artırdığı haberinin ardından Bitcoin (BTC) fiyatı 19.700 dolardan 18.100 dolara düştü.

Haftalık Grafikte Bitcoin Fiyat Analizi

BTC fiyatı, haftalık mum kapanış düşüşünü gördükten sonra başını ayakta tutmak için mücadele etmeye devam ediyor ve beklenen FOMC toplantısı öncesinde daha düşüş gösteriyor.

BTC fiyatı, 19.500 dolarlık bir bölgeye taşındığı için yeni hafta öncesinde bir miktar rahatlama rallisi göstermeye çalıştı ancak artan bir faiz artırımı haberi fiyata zarar verdiği için bu ralli kısa sürdü. BTC fiyatı, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşüş yaşadı. Bu, BTC fiyatı için güçlü bir destek bölgesi olduğu için endişeye neden oluyor.

BTC fiyatı 18.100 dolarlık bu bölgeye dokunmaya devam ederse desteği zayıflatacak ve yüksek talep bölgeleri olarak hareket eden 17.500-16.000 dolarlık daha düşük destek alanlarını muhtemelen tekrar test edecek.

BTC'nin fiyatının yükseliş hareketini geri kazanması için fiyatın haftalık grafikteki düşüş eğilimi direncine saygı duymaya devam etmesi ve BTC'nin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşmesinden bu yana yükselmesini engellemesi nedeniyle fiyatın kırılıp 24.000 doların üzerinde kalması gerekiyor.

BTC fiyatı şu anda 19.500 doların üzerine çıkma direnciyle karşı karşıya. BTC fiyatı bu destek bölgesinin üzerinde kırılıp tutunamazsa, fiyatın 18.100 dolarlık desteğine düştüğünü ve bu desteğin satış emirlerini geciktirememesi durumunda daha da düşebileceğini görebiliriz.

BTC fiyatı için haftalık direnç – 19.500 dolar.

BTC fiyatı için haftalık destek – 18.000-17.500 dolar.

Bitcoin Fiyatına Ne Oluyor? Piyasa için Tehlikeli Olan Ne?

Bir Günlük Grafikte Bitcoin Fiyat Analizi

BTC fiyatları için günlük zaman çerçevesi, asimetrik bir üçgen içinde aralık içinde hareket etmeye devam ediyor. BTC fiyatının 20.800$'a yükselmesi için iyi bir hacimle bu aralığın dışına çıkması gerekiyor.

Günlük zaman diliminde BTC fiyatı şu anda 50 ve 200 Üstel Hareketli Ortalama (EMA) 18.900 $ altında işlem görüyor ve BTC fiyatı için direnç görevi görüyor. 20.800 dolar ve 28.000 dolar fiyatı, BTC fiyatı için 50 ve 200 EMA'daki dirence karşılık geliyor. BTC'nin fiyatının 22.000 $'a yükselme şansı için 50 EMA'yı geri alması gerekiyor.

BTC fiyatı için günlük direnç – 20.800 dolar.

BTC fiyatı için günlük destek – 18.100 dolar.

Bitcoin Fiyatına Ne Oluyor? Piyasa için Tehlikeli Olan Ne?

Kaynak: NewsBTC

Bitcoin Fiyatına Ne Oluyor? Piyasa için Tehlikeli Olan Ne? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Yorumlar(0)
Koinbox Lounge
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi 2021
Rehber Aysel Başaran
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Ersin
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Ersin
Layer 1 / Layer 2 Nedir? - Koinbox.Net
Rehber Hakan Öksüz
Blockchain Teknolojisi Nedir?
Rehber Aysel Başaran
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik