Bitcoin fiyatında artış bekleniyor mu?

3 Dakikada Okunabilir


Dünkü en düşük seviye olan 179.150.555.361 $’dan itibaren kripto para birimi piyasa hacmi değerlendirilmesi bugün en yüksek noktasında 188.890.376.230 dolara yükseldi. O zamandan beri değerlendirme geri çok düşük miktarda düşüş gördü ve şu anda yaklaşık 187,221,000,000 $ seviyesinde.

Küresel tabloya bakıldığında, değerlendirmenin şu anda görülen aralığın direnç noktasına kadar yükseldiğini görmek mümkündür. 200 milyar doların önünde olan bu direnç noktasını aşmak balinalar için ve kripto para sahibi kripto para yatırımcıları için kolay olmayacaktır. Bu yapı, aşağı yönlü bir hareketin destek seviyesine doğru genişlediğini göründüğü için, bir rekor denemesi daha başarılı olmayabilir.

Bu aynı zamanda dirençle karşılaşıldığı için geçici bir geri çekilme olabilir.

 

Kripto Piyasası Taşınır

  • Piyasa yeşil renkli görünmektedir ve son 24 saatte ilk 100 madeni para arasındaki ortalama değişim yüzdesi %4,1 civarındadır.
  • En büyük değişimler çift haneli rakamlardır ve çoğunlukla %11 civarındadır, en büyüğü ise %24.54 artışla ABBC Coin’dir.
  • Bitcoin’in pazar baskınlığı, bugün en düşük noktasında %55.07’den şu anda bulunduğu %55.83’e yükseldiği için artmaktadır.

 

Bitcoin Analizi BTC / USD

Hafta sonu boyunca, Bitcoin fiyatı, en yüksek noktada 5721 $’dan 6142 $’a yükselen Cuma günü %7.35 artışla yana doğru hareket etmeyi sürdürmektedir.

Fiyat hareketiyle yapılan yan hareket, fiyatın 5929 dolara düştüğü düne kadar üç dalga düzeltmesinin geliştiği ve bir sonraki dürtü hareketine başlamadan önce destek seviyesini yeniden test eden simetrik bir üçgen oluşturmaktadır.

 

Dünün en düşük seviyesi olan 5929 $’dan beri Bitcoin fiyatı bugün %5.91 artarak 6275 $’a yükseldi. 15 dakikalık grafikte, yatay düzeyde belirgin bir şekilde bulunan direnç, etrafında bir küme oluşumuna neden olan fiyat üzerinde baskı oluşturduğunu görmek mümkün. Baska bir dürtüsel hareket görüyorsak, bu küme ters dördüncü dalga olabilir, bu da seviyenin yukarısındaki başka bir hareketin bekleneceği anlamına gelir.

Şu anki seviyede bulunan direnç, yukarı yönlü momentumdan daha yüksek olabilir; bu durumda, dalganın 5 olması durumunda fiyatın 6095 $ seviyesini geçemediği durumlarda, desteğin yeniden test edilmesi için kırılan dirençte hızlı bir düşüş olmasına ve ani birkaç dolarlık değer kayıplarının yaşanmasına sebep olabilir.

Saatlik grafiğe yaklaşarak, fiyatın 3 Nisan’dan beri düzelttiği yükselen kanaldan ayrıldığını görebilirsiniz.

 

Yükselen kanaldan kopma ve belirgin yatay seviye ile etkileşim, Bitcoin fiyatı diğer büyük borsalarda 6000 $ seviyesinin üzerine çıkmadığı için yalnızca Bitfinex grafiğinde gerçekleşti.

 

Coinbase grafiğine baktığımızda, Bitcoin fiyatının yükselen kanaldan ayrılmadığını ve önemli yatay direnç seviyesiyle etkileşim yerine kanalın direnci ile etkileşimi görüyoruz.

Bu artışlar bir tarafta yükseliş için sevindirirken, bir tarafta ise piyasada baskı kuruyor.

Piyasa hassasiyeti

Bitcoin’in saatlik grafik teknik göstergeleri satın almanın sinyalini veriyor. Alım yapılabilecek en iyi seviyeler bunlar olabilir.

 

Pivot noktaları

  • S3 4234.4
  • S2 5059,4
  • S1 5578.7
  • P 5884.4
  • R1 6403.7
  • R2 6709.4
  • R3 7534.3

Sonuç

Bitcoin’in fiyatı bir kez daha Bitfinex borsası grafiğine göre farklılık gösteriyor ve bu nedenle Bitfinex grafiğindeki yatay direnç seviyesi ile yaklaşık 6250 $ seviyesinde etkileşime girdiğimizi görüyoruz; buna karşın Coinbase grafiğindeki direnç yükselen kanaldan kırılmış gibi görünüyor ve düşüş beklentisi oluşumun olmasına neden oluyor.

Her iki şekilde de, fiyat kayda değer direnç seviyesi ile etkileşime girdi ve belirleyici bir hareketin daha sonra geleceğini belirten bir küme oluşturdu.

Bitcoin piyasa hacmi ve piyasa fiyatı hakkında beklentiler kripto para yatırımcıları için bu dönemde alım unsuru olabilir. Bitcoin için fiyat beklentisi birkaç hafta sonra daha fazladır ve kripto para biriminin değerinin artış göstermesi beklenmektedir.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
161
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
161
Şaşkın
Lol Lol
282
Lol
Harika Harika
161
Harika
Korkunç Korkunç
121
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!