Bitcoin fiyatında düşüş endişesi

2 Dakikada Okunabilir


Bitcoin’in hafta sonu süren sürekli olarak yaşadığı yükseliş sonrasında kripto para yatırımcıları tekrar fiyatların yükselmeye başlaması sonrasında yeniden yatırım yapmaya başladı. Bitcoin fiyatındaki bu artışlar kısa süre içerisinde tarihin en üst düzey rakamlarına kadar ulaşmasına sebep olabilecek hızda olan artışlardı. Bitcoin piyasa hakimiyet oranı %60’a kadar çıktı ve piyasa hacmi 130 milyar dolar seviyesini gördü. Bitcoin fiyatındaki bu artışlar sonrasında kripto para birimlerinin değerinde belirgin bir artış yine devam etti ve altcoinlerin piyasasında da belirgin bir takım fiyat değişimleri oldu.

2017’den beri ilk kez!

Bitcoin, 2017’den bu yana ilk 1000 dolar kazancını hafta sonunda gerçekleştirebildi. Haftanın son 2 gününde 1.000 dolardan daha fazla fiyatı yükselen Bitcoin geçmiş 2017 yılında bu kadar yüksek bir fiyat artışı görmüştü.

Geçtiğimiz hafta sonunda Bitcoin 6.400 doların hemen altında kritik bir direnci geçmişti.

Yüzde 17’lik kazanç Ağustos 2018’den bu yana BTC’yi en yüksek seviyeye yükselten bir kazanç ve piyasa fiyatı rekoruydu. Yahoo Finance’a göre, “Bloomberg Galaxy Crypto Index’in beş üyesi de bu hafta sonu Bitstamp ve Bitfinex fiyatlarına göre %8’in üzerinde” ifadesi kullanıldı.

Her zamanki gibi CNBC, BTC’nin 6.000 $ engelini aştıktan sonra geri çekileceğini belirterek yine tamamen yanlış bir haber yayınlayarak kripto para camiasının büyük yatırımcıları ve küçük yatırımcıları dahil olmak üzere orta çaplı kripto para birimi sahibi olan kripto para yatırımcılarınında büyük bir tepkisini çekti. 

Bitcoin fiyatı

Şu anda piyasalar düzeliyor ve Bitcoin 7.000 doların hemen üstüne geri döndü. 30 milyar dolara yükselen günlük hacimler de, bu yılın en yüksek seviyesi olan 26 milyar dolara kadar 4 milyar dolarlık bir düşüş yaşadı. Kripto para fiyatlarındaki bu artışlar sonrasında yatırımcıların kısa vadede kazançlarının daha büyük oranda artması beklentisi var.

Bitcoin hakkında kripto para sahipleri yeni bir düzeltme bekliyor ve kripto para birimlerinin değerinin yükselmesi ile ilgili beklentilere sahipler. Ancak kripto para sahipleri yakın zamana kadar geri çekilme olabileceği beklentisi ile birlikte hareket etmeyi sürdürdü.

Yükseliş öncesi son ayı piyasası arasındaki şaşırtıcı benzerlik bulunuyor. Bitcoin benzer bir parabolik birikimden uzaklaşmaya başladı, ardından geri çekilme ve yukarı yönlü trend göstermeye başladı.

Son rakamlara göre Bitcoin 4.200 dolara kadar büyük bir düşüş görebilir ve fiyatında beklenen 2.000 dolardan daha büyük oranda bir düşüş olabilir. Kripto para yatırımcılarının dikkat etmesi gereken 7.200n dolar seviyesi de bu nedenle çok fazla önemlidir.

Bu seviyeye bir geri çekilme, büyük bir boğa çalışması için katalizör olabilir, çünkü eğer BTC 4.000 doların yakınında bir yere geri dönerse büyük bir satış ve alım karşı karşıya gelebilecektir. Her iki şekilde de, kripto para yatırımcıları bu sene en iyi hafta sonunu geçirdiler ve en iyi rakamları bu ay gördüler.

  • Bitcoin fiyatı her an değişebilir.

error: Kopyalama Engellendi!