Analizler

İşte Bitcoin Fiyatının Şu Anki Rallisi Neden Farklı?

26 Temmuz’daki Bitcoin fiyatının rallisi, Mayıs ayından bu yana kripto paranın 10.000 dolarlık direncini tekrardan test etmesinin dördüncü seferiydi. Önceki üç testte, 10.000 dolara ulaştıktan sonra derhal bir düzeltme yapıldı. Aslında, son birkaç ay içinde BTC’nin 10.000 dolar seviyesindeki mücadeleleri iyi bir şekilde belgelendi.

Günümüz Bitcoin Rallisini Neden Farklı?

İşte Bitcoin Fiyatının Şu Anki Rallisi Neden Farklı? –

TradingView BTC fiyat: http://tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Yukarıda ki grafikte görüldüğü gibi lider kripto para 10.000 doları yeniden test ettikten sonra art arda ikinci pozitif bir günü kaydetme yolunda, bu da direnç seviyesi ile birlikte önceki testlere göre tamamen farklı olacak bir gelişmedir.

Ancak, Bitcoin’in son rallisinde trenddeki tek fark bu değildir.

İşte Bitcoin Fiyatının Şu Anki Rallisi Neden Farklı? –

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre Bitcoin fiyatının 10.000 dolara dokunduğu önceki iki sefere göre, ‘Bitcoin Days Destroyed’ ölçütü Mayıs ve Haziran aylarında daha önce gözlemlendiği gibi yükselmek yerine günümüzde düştü.

‘Bitcoin Days Destroyed’, işlem hacmini tahmin etmek için kullanılan bir metriktir. Düşük BDD görüldüğünde bu doğrudan HODL aktivitesinin bir göstergesidir. Daha önce de tartışıldığı gibi, 2020’de HODL hissi zaten artıyor ancak BDD’deki Mayıs ve Haziran aylarına kıyasla son düşüş, işlem hacminin bu mevcut pozitif geri dönüş sırasında son derece düşük olduğunu ima ediyor. Yılın başlarında Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft:

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum 330 dolara düştü! İşte izlenilmesi gereken seviyeler…

“Yılda yok edilen Coin Days Destroyed azalıyor ve 2016’dan bu yana en düşük seviyesinde.”

Bu nedenle BTC’nin kendi değerlendirmesi dikkate alındığında, BDD’nin son 5 yıldaki aralığın en düşük seviyesinden olduğu belirtilebilir.

Şimdi, zıt bir tarzda Skew grafikleri tamamen farklı bir şeyi gösteriyor.

İşte Bitcoin Fiyatının Şu Anki Rallisi Neden Farklı? –

Skew BTC grafikleri: https://analytics.skew.com/dashboard/bitcoin-futures

Yukarıda ki grafikte görüldüğü gibi, Bitcoin için Günlük Toplam Spot hacimleri 26 Temmuz’da aylık yüksek seviyedeydi ve bu ralli sırasında işlem hacminin düşük olması durumunda böyle olmamalı.

Bununla birlikte, Glassnode’un ‘Bitcoin Days Destroyed’ metriğinin sektörde hüküm süren ekonomik faaliyetin doğru bir değerlendirmesi olmayabileceğini belirttiği de dikkat edilmelidir. Şu anda durum böyle görünüyor.

Bu Mevcut Bitcoin Fiyatının Artışı için Ne Anlama Geliyor?

Tek kelime: Belirsizlik. Zincir temelleri arasındaki bu eşitsizlik, mevcut rallinin zayıf temellere dayandırılabileceğini düşündürmektedir. Dolayısıyla, grafikler üzerinde bir düzeltme olabilir veya olmayabilir.

Şu anki durum önceki 10 bin dolar testlerinden daha olumlu görünüyor (1. grafikte gösterildiği gibi). Bu nedenle, aksi kanıtlanana kadar Bitcoin’in olumlu bir fiyat aralığında işlem gördüğü ve göreceği düşünülmelidir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Fiyat Tahmini: Şimdi Nereye?

Tekrarlayan bir geri çekilme ihtimali olmadan piyasalarda daha yüksek konsolidasyona doğru bir fiyat hareketi gelişmeye devam ettiği için önümüzdeki hafta daha fazla netlik elde edilecektir. Şu anda Bitcoin, 195 milyar dolarlık piyasa değeri ile 10.770 dolardan işlem görüyor.

“Bitcoin Fiyat Analizi 27 Temmuz 2020” adlı günlük teknik analizimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoin-fiyat-analizi-27-temmuz-2020/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu