Bitcoin Haberleri

Bitcoin Gerçekleri ile Tanışın

ABONE OL:

Kripto para piyasasının en çok ilgi gören ve hatta bu piyasayı domine eden varlığı desek sanıyoruz ki yanılmış olmayız. Bitcoin, her geçen gün biraz daha büyüme kaydediyor ve yatırımcı sayısını da arttırıyor. Peki bitcoin ile ilgili gerçeklerin farkında mısınız? Gelin hep birlikte bu gerçeklere ve önemli olduğunu düşündüğümüz bilgilere hep birlikte göz atalım ve soru işaretlerini ortadan kaldırmış olalım.

İlk Satın Alma İşlemi

Çevrim içi satın alma işlemi 11 Ocak 2009 tarihinde yapıldı ve aslında her şey o gün başladı. Papa Johns’tan iki adet pizza satın alındı ve ödeme bitcoin ile gerçekleştirildi. İnsanlar o dönemde bitcoin’i yalnızca alış verişlerinde kullanabileceği bir ödeme kanalı olarak görüyordu. Şu anki durumuna bakıldığında gerçeklerin ne kadar keyifli olduğunu ve uçsuz bucaksız bir piyasaya dönüştüğünü daha net bir şekilde görebiliyoruz.

Eğer o günlerde bitcoin’in geleceğini görebilseydik şu an bu yazıyı bir milyoner olarak yazıyor olabilirdik. Tabi hala yazıyor olur muyduk bu da muamma…

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Coinmarketcap Nedir?

Eşler Arası Çalışma Süreci

Bitcoin, kusursuz bir çalışma sistemine ve işleyişler bütünlüğüne sahiptir. Onu güvenli kılan önemli detaylar var ve bu da kripto parayı daha tercih edilir hale getiriyor. Herhangi üçüncü bir kişinin katılımına hiçbir zaman gerek duyulmayacaktır ve en önemli hususlardan bir tanesi de budur. Uçtan uca şifreleme ile eşleme durumu söz konusu ve yine güvenlik detayını ön plana taşıyan unsurların başında geliyor.

Temsilci katılımı olmadan yapacağınız işlemlerde güvenlik konusu herhangi bir şekilde sorun olmayacak ve para aktarımını da çok daha hızlı bir şekilde yapacaksınız. Fakat bu durum kara para aklama ya da transfer işlemleri gibi bir açığı da beraberinde getiriyor.

Hükümetlerin büyük bir kısmının sorun yaşadığı ve üzerine eğildiği en sıkıntılı konulardan biri de kesinlikle budur. Fakat inanıyoruz ki yakın gelecekte bu sorun ortadan kaldırılacak ve kripto paralar çok daha güvenilir bir seviyeye taşınarak daha fazla insan tarafından tercih ediliyor olacaktır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu