Bitcoin Haberleri

Bitcoin Gerçeklik Dışı Bir Para Birimi mi?

2010’un Mayıs’ında, Hanyecz, Papa Johns isimli bir pizza dükkanından yaklaşık 30 Dolar karşılığında pizza satın aldı. Ve tarih attı. O dönem 10.000 Bitcoin karşılığında olan pizzalar an itibarıyla 560 milyon dolar’a karşılık geliyor. Geçen yıldan bu yana %500 gibi bir artış durumu söz konusu ve dijital varlıklar çılgınlık yapmaya devam ediyor.

Peki Bitcoin gerçeklik dışı bir para birimi mi? Aslında bunu söylemek mümkün çünkü hiçbir geleneksel varlıkta bu kadar kısa süre içerisinde kar elde etmeniz ya da bu denli çöküş yaşamanız mümkün değildir. Fakat alışılagelmişin dışında bir para birimine gerçek dışı demek de hatalı bir söylem olabilir.

Dijital varlık piyasasını yatırımcılar için çok daha cazip ve çok daha dikkat çekici hale getiren en önemli hususlardan bir tanesi de kesinlikle budur. Yükselişler ve düşüşler her zaman için daha sert olabiliyor ve bu da riski bir tık daha yukarıya taşıyor. Bitcoin’in piyasaya ilk çıktığı zamanlara bakacak olursanız eğer sizler de ne demek istediğimizi çok daha iyi anlamış olacaksınız.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  2020'de Kripto Para Trendleri

Bitcoin Nereye Gidiyor?

1 Bitcoin Kaç Günde Çıkar?
Bitcoin Gerçeklik Dışı Bir Para Birimi mi? 2

2021 yılı sonunda bazılarına göre 100.000 dolar, bazılarına göre ise 200.000 Dolar’a koşacak. Bu ütopik tahminler dijital varlık piyasasında her daim var olacaktır ancak gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda tabii ki bir netlik yok. Gerçeklik dışı bir para birimi olduğunu söyleyenlere hak veriyoruz.

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi geleneksel varlıklarda bu tür bir yükseliş ya da ön görü durumu asla ve asla söz konusu değil. İşte bu durum da dijital varlıkları gerçek dışı ve ütopik varlıklara dönüştürüyor. Yatırımcılar bu durumdan memnun ancak analistlerin büyük bir kısmı da bu balonun bir gün mutlaka patlayacağını ifade ediyor.

En az sizler kadar heyecanlı ve merak içerisindeyiz. Bekleyişimiz sürüyor ve bu bekleyişin sonucunu da gelişmeler var olduğu sürece yine bu adres aracılığı ile aktarmaya devam edeceğiz. Geleceğin para birimleri her gün biraz daha şaşırtıyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu