Bitcoin Rehberi

Bitcoin’e Günde 10 Dolar Yatırsaydınız Ne Olurdu?

Bitcoin (BTC) fiyatındaki son hareketlilik ile piyasaya çok sayıda yeni giriş yapan ve piyasaya dönen birçok kişi görüyoruz. Fiyat yükseldikçe, insanlar kaçınılmaz olarak kripto paraları merak etmeye başlıyor ve yatırım yapmak istiyor.

Bitcoin ve Kripto Paralara Yatırım Yapılmalı mı?

Yıllardır kripto paralara yatırım yapan kişiler var ve BTC gibi kripto paralar daha çok bir tür güvenli yatırım varlığı olarak görülür ve neredeyse geri kalan altcoinlerin hepsi doğası gereği biraz daha şüpheli görülse de çok yüksek potansiyele sahiplerdir.

Kripto paralara yatırım yapan kişiler genellikle aile ve arkadaş çevresinde Bitcoinci olarak tanınır. Arkadaşlarınız ve aileniz size “BTC yapan” kişi olarak bakarlar ve bu nedenle kripto paralara ilgi duymaya başladıklarında size ulaşıp aşağıdaki gibi sorular sorarlar:

Bitcoin Satın Almanın Tam Zamanı mı?

Kripto para piyasasına girmenin asla kötü bir zamanı yoktur. Asıl soru, kripto para piyasasına nasıl gireceğinizdir. Altcoinlere mi yoksa BTC ve ETH gibi daha çok tanınan kripto paralara mı yatırım yapacaksınız? Bir kripto para portföyü yaparken ortalama dolar yatırım hedefiniz var mı?

Günde 10 Dolar Merkez Bankalarını Uzak Tutar

Bitcoin’e Günde 10 Dolar Yatırsaydınız Ne Olurdu? - Koinbox.Net

İnsanlar gerçekten kripto para piyasasına girmekle ilgileniyorlarsa, en iyi yol uzun bir süre boyunca her gün çok az miktarda BTC almaktır. Genellikle endüstriye yeni girmek isteyen bu kişiler sabit bir maaş çeki olan ve kripto para endüstrisi hakkında şu anda bir şey öğrenmeyi umursamayan kişilerdir. Sadece uzun vadede kripto paraların başarısı hakkında spekülasyon yapmak isterler.

Günlük az bir miktarda yatırım ile kripto paralara girmekte ki amaç, en büyük kripto para Bitcoin’e biraz maruz kalmak ve endüstri hakkında yavaşça öğrenmeye başlamaktır. Endüstri hakkında bir dış görünüme sahip olunca, işler çok daha ilginç hale gelir ve enflasyon, deflasyon, madencilik, kripto para kazanma gibi şeyler hakkında bilgi edinilir ve alana maruz kalmanız nedeniyle tüm bunlar alakalı hale gelir.

Bitcoin Almanın En İyi Yolu Nedir?

Geçtiğimiz yıl yapılan bir araştırmaya göre; kripto para almanın en iyi yolu, fiyatı ne olursa olsun her gün 10 dolar ya da 1 dolar değerinde BTC satın almaktır.

En basit şekilde kripto paralara maruz kalmanın kriterleri:

  • Sabit maaş çeki (tam zamanlı iş).
  • Az miktarda harcanabilir gelir için yüksek risk alabilme.
  • Kripto paralara ilgi duymak ama kripto paralara inanmamak.
  • Satın alıp unutabilmek.

Kısaca bu şekilde günlük 10 dolardan, ayda 300 dolar veya yılda yaklaşık 3.600 dolarlık yatırım yaparsınız. Birçok kişi için bu mükemmel bir yatırım dengedir. Bu günlük yaşam tarzlarını olumsuz etkileyecek kadar bir para miktarı değildir, ama yine de az miktarda da bir para değildir.

Günde 10 dolar çok fazlaysa günlük 5 ya da 1 dolarlık yatırım yapabilirsiniz. Günde 1 dolarlık yatırım yapmak bile yatırım yapmamaktan çok daha iyidir.

Bitcoin’e Günde 10 Dolar Yatırsaydınız Ne Olurdu? - Koinbox.Net

Ya da belki daha yüksek maaşlı bir işe sahip daha zengin bir bireysiniz günde 10 dolar yerine günde 30 dolar yatırım yapabilirsiniz. Yine de çoğu kişi için günde 10 dolar alakalı ve alakasız olma arasında mükemmel bir dengededir.

Günde 10 Dolarlık Bitcoin Alsaydınız Ne Olurdu?

Aynı araştırmaya göre; Bitcoin fiyat geçmişi ve getirilerin 5 yıllık bir zaman dilimi boyunca nasıl göründüğüne bakalım. Ayrıca, Bitcoin’in süper erken aşama yatırımı (BTC 200 dolar olduğu zaman) olmadığı zaman olan yıllara bakalım:

5 yıl önce 29.7.2015 başlayarak günde 10 dolar değerinde BTC satın alsaydınız, toplamda 18.280 dolar değerinde BTC satın almış olurdunuz.

Bu araştırmaya göre 29.7.2020’de 169.785 dolar (BTC = 11.000 dolar) değerinde olan 15.435 BTC’ye sahip olacaksınız. Bu araştırmanın yapıldığı yıl olan 2020 için %828,8’lik bir Yatırım Getirisi (ROI) veya yıllık %165,76’lik bir yıllık getiri anlamına gelir.

Yılda %165 kar elde edeceğiniz başka bir yatırım aracı yoktur.

5 yıl önce kimse Bitcoin’i bilmiyordu ve bende duymadım derseniz son 2 yılın verilerine bakalım: 2020’de geçen bu zaman çerçevesinde:

  • BTC’ye 7,310 dolar harcandı.
  • 11363 BTC satın alındı.
  • Mevcut Değer: 12.249 USD
  • 2 Yıllık Getiri = %67,58
  • Yıllık Getiri = %13,52

2020 için yıllık %33,79 kar oranı %165 getiri oranında açıkça daha az çekici olsa da kripto paralara geç girenler bile hiç girmeyen kişilere göre yıllık %33,79 yatırım getirisi kazanmıştır.

Bitcoin’de 5 Yıl Kuralı

Bu stratejiyi uygulamak isteyen kişilerin 5 yıl boyunca bu yatırım parasını unutmaları gerekir. Bu sistemi her gün 10 dolar değerinde BTC satın alacağınız bir yere kurun ve unutun. Bu sadece her gün banka hesabınızdan çıkan 10 dolarlık bir ücrettir. Bu stratejiyi %100 otomatikleştirebilirsiniz böylece bankanızdan otomatik olarak 10 doları Coinbase veya Cash App gibi uygulamalar çeker ve BTC satın alır.

Stratejinin işini yapmasına ve dolar maliyet ortalamasını 5 yıllık bir zaman dilimi boyunca büyük bir BTC konumuna getirmesine izin verin. Toplam yatırımınız 5 yıl sonra yaklaşık 18.000 ABD doları olacaktır ve BTC’nin uzun vadeli değerine inancınız varsa, bunun potansiyelini anlayacaksınız.

Bitcoin

Bu strateji geçtiğimiz 5 yıla bakıldığında, son derece iyi bir getiri sunuyor. Önümüzde 5yılın sonuçlarının da kötü olup olmayacağını kimse kanıtlayamaz. %10 kar ederseniz %16,5’luk yıllık getiri elde edersiniz. %20 kar ederseniz yıllık %33 getiri elde eder ya da %50 kar ederseniz yıllık %82,5 getiri elde etmiş olursunuz.

Günde 10, 5 ya da 1 dolar yatırmak elde edilen gelire göre fark edilmez bir miktardır. Maaşınıza göre küçük bir miktar belirleyip (günde 1 dolar günde 5 dolar, günde 10 dolar ya da günde 100 dolar) her gün bu miktarla Bitcoin satın almayı otomatik hale getirebilirsiniz.

Önümüzdeki 5 yıl boyunca BTC alabilir ve Bitcoin uzun vadede başarılı olursa ortalama satın alma fiyatınız 5 yıldaki fiyatın altında olacaktır. Daha sonra tüm Bitcoin’i veya Bitcoin’in bir kısmını satabilir ve kar elde edebilirsiniz. Bu kısım tamamen yatırımcıya kalmıştır. Bu 5 yıllık zaman diliminde Bitcoin, kripto paralar ve kripto endüstrisi hakkında giderek daha fazla meraklı olacaksınız.

Not: Yukarıdaki araştırma 2015 ve 2020 yılları arasında yapılmıştır. 2021 boğa rallisi bu araştırmanın ne kadar verimli olduğunu kanıtlamıştır.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün