Anasayfa Analiz Bitcoin Hafta Sonu Teknik Analizi: 22 Temmuz 2023

Bitcoin Hafta Sonu Teknik Analizi: 22 Temmuz 2023

Analiz

Hafta sonu Bitcoin (BTC), tanıdık bölgelerde gezerek 30.000 doların altında işlem görüyor. Peki önümüzdeki hafta durum nasıl olacak?

Bitcoin Hafta Sonu Teknik Analizi: 22 Temmuz 2023

Bitcoin (BTC) bir kez daha tanıdık bölgelere düştü ve yatırımcıların sonraki fiyat gidişatını yakından takip etmesiyle 30.000 doların altında işlem görüyor. Önümüzdeki haftalarda, varlığın değerlemesi, Federal Rezerv faiz oranı kararı gibi yaklaşmakta olan makroekonomik haberlerden önemli ölçüde etkilenebilir.

Bu satırda, TradingView'de önde gelen anonim kripto para birimi analisti FieryTrading'e göre, 22 Temmuz'da yayınlanan bir gönderide, yatırımcılar bu hafta sonu Bitcoin (BTC) oynaklığının artmasını beklemeli. Ancak, önde gelen kripto para birimi için uzun vadeli yükseliş hissi konusunda iyimser olmaya devam ediyor.

Bitcoin'in (BTC) 31.000$ pozisyonunu kıramamasına rağmen, uzun vadeli yükseliş eğiliminin bozulmadan kaldığını belirtti. Yaklaşan Federal Rezerv faiz oranı kararının, piyasa geleneksel finansal ürünleri de etkileyen potansiyel olarak artan oynaklığı beklediğini gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin Hafta Sonu Teknik Analizi: 22 Temmuz 2023

“Bu gösterge yeşil renkte yanıp söndüğünde (= düşük oynaklık), piyasa yakın gelecekte büyük bir hareket yapacaktır. piyasa iki dönem arasında geçiş yapıyor: daralma dönemleri (şimdi) ve genişleme dönemleri (volatilite).” 

Başka bir yerde, 22 Temmuz'da Tolberti tarafından yayınlanan başka bir analiz, Bitcoin'in (BTC) son fiyat hareketinin olası bir yükseliş kırılım işaret ettiğini ileri sürdü. Analistlere göre, Bitcoin (BTC) bir aylık konsolidasyonun ardından günlük grafikte yükseliş bayrak modeli gösteriyor.

0.618 Fibonacci uzantısına dayanarak yaklaşık 34.000$'a potansiyel bir kırılım öngördü. Bunu bir geri çekilme takip edebilir, ancak daha sonra 39.000$'a bir yükseliş bekleniyor. Aynı zamanda, bir çöküşün 21.000$'a düşmesine yol açabileceği için tüccarların dikkatli olması gerektiğine ve kısa pozisyonlarla olası bir çöküşten yararlanmanın düşünüldüğüne dikkat çekti.

Bitcoin Hafta Sonu Teknik Analizi: 22 Temmuz 2023

Ayrıca, Bitcoin (BTC) yükseliş duruşunun, birkaç altcoinin önümüzdeki günlerde olası bir kırılım belirtileri göstermesinden kaynaklandığını öne sürdü.

Bitcoin'in (BTC) Son Düşük Performansı 

Özellikle önemli katalizörlerin varlığı göz önüne alındığında, Bitcoin'in (BTC) son zamanlardaki düşük performansının bazı piyasa katılımcıları için endişe verici olduğunu belirtmekte fayda var. Kripto para piyasası başlangıçta BlackRock gibi finans devlerinin Bitcoin'i (BTC) Haziran ayında 30.000 doların üzerine çıkaran spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonları (ETF'ler) için başvuruda bulunduğu haberleriyle desteklendi.

Ek olarak, Ripple davasındaki kripto para yanlısı karar, Bitcoin'in (BTC) yılın en yüksek değerine ulaştığını gördü. Ancak bu olumlu gelişmelere rağmen Bitcoin (BTC) yüksek fiyatlarını korumakta zorlandı.

Bu mücadeleye katkıda bulunan faktörlerden biri, fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskı uygulamaya devam eden kripto para birimlerini çevreleyen devam eden düzenleyici belirsizliklerdir. Genel olarak, kripto para piyasası nispeten sakindi ve bu da olumlu bir ivme olmadığını gösteriyor.

Uzun vadeli Bitcoin (BTC) sahipleri, kripto para birimine güvenmeye devam etse de, bunların etkisi tek başına yüksek fiyatları sürdürmek için yeterli değil.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Şu anda Bitcoin (BTC), serbest düşüşten kaçınarak konumunu 29.000$ seviyesinin üzerinde tutmaya çalışıyor. Basın tarihi itibarıyla dijital varlık, son yedi gün içinde %1'in üzerinde bir düşüş yaşayarak 29.897$'dan işlem görüyordu.

Bitcoin Hafta Sonu Teknik Analizi: 22 Temmuz 2023

Teknik analize göre, TradingView'dan alınan bir günlük göstergeler tarafsızlığı gösteriyor. Göstergelerin bir özeti, 9'luk bir 'nötr' duyarlılık puanı önerirken, hareketli ortalamalar, 6'lık bir 'satış' derecesini gösterir. Öte yandan, osilatörler, 8'lik bir puan kaydederek 'nötr' duyarlılıkla aynı hizaya gelir. Genel olarak, Bitcoin'in (BTC) mevcut olası tetikleyicisi yaklaşan FED politikasıdır.

Kaynak: Finbold

Bitcoin Hafta Sonu Teknik Analizi: 22 Temmuz 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar