Bitcoin hakkında analistler ne düşünüyor?

4 Dakikada Okunabilir


Şimdilik, Bitcoin (BTC) stabilize olmuşa benzemekte, 8.500 dolar seviyesi ile ortalama bir fiyat sunan Bitcoin, aslında bugün henüz rekoru kırdığı 20 bin dolar seviyesine çok uzak değil. %60 kadar bir değer kazanması durumunda tekrar rekor seviyesine geri erişebilecek duruma gelebilir. Bitcoin bu konuda kripto para birimleri arasında en büyük değere sahip koin olduğu için yatırımcıların fiyatı konusunda daha fazla dikkatini çeken bir kripto para olmaktadır.

Bitcoin 8,700 Dolara Yükselmesi Gerekiyor

Birkaç gün önce, Bitcoin’in altı saatlik bir süre zarfında 8.000 ila 9.100 $ arasında işlem yapan çılgın bir fiyat hareketi deneyimi yaşadığını gördük. Her ne kadar BTC, bir saniye için 9,000 $ direnç seviyesinin üzerine çıkarak 9,100 dolar değerinde kısa bir süre kalmış olsa da, bu artış kripto para birimi piyasası için düşüşe neden olan bir artış oldu. Yukarıda belirtilen seviyeye ulaşıldıktan sonra BTC, takip eden ilk saatte 1.000 $ düşerek geçen hafta sonu destek seviyelerini geçemedi ve destek seviyeleri sürekli olarak aşağı yönlü olarak gerilemek zorunda kaldı. Kripto para biriminin bu denli düşmesi bazı kripto para yatırımcılarını da anlık bir satışa sürüklediği için binlerce kripto para yatırımcısının tepkisini çekti.

Bitcoin yükselecek mi?

Bitcoin bugün 8.500 dolar ortalamasından işlem görmekte ve alım satım seviyeleri ortalama bu seviyeden en fazla 50 dolar fazla görünüyor. Kripto para biriminin bu kadar kısa sürede 500 dolardan birazcık çok değer kaybı görmesi yatırımcıların haklı olarak korkmasına ve daha büyük düşüşlere hazırlanmasına sebep olmuş.

Analist CryptoEazy, buradaki en iyi senaryo, Bitcoin’in 8.000 $ ile 9.100 $ aralığında olan 0.618 Fibonacci Retracement seviyesini yeniden test etmesi, geri kazanması ve üzerinde tutması anlamına geldiğini işaret ederek, bu noktada bunların en iyisi olacağını iddia etmiştir.

Bunu düşünen ilk kişi o değil. Popüler kripto para yorumcusu olan Mayne, eğer 8.700 $’a yükseliş olursa, bu seviyenin üzerinde bir miktar  artış olabileceğini ve destek seviyesi olarak mevcut seviyelerin korunabilecek olduğunu düşünmeye başlamıştır.

Tanınmış bir kripto tüccarı olan Josh Rager, “931 doların üzerinde bir itme için 8731 doların üzerinde bir destek yükseliş olacağını” belirtiyor.

Geri Çekilme Hakkında Ne Düşünülüyor? 

Ancak bazıları, geri çekme işleminin geldiğine dikkat çekiyor ve kripto para yatırımcılarının kripto paralarını piyasadan her an geri çekebilecek olduklarını ve kripto paraların geri çekilmesi ile daha büyük bir düşüş seviyesinin tetiklenebilecek olduğunu düşünüyor. Bunlar kripto para yatırımcılarının kripto paralarını geri çekmesi ile piyasada oluşacak olan büyük bir boşluğa işaret ediyor.

Mesele şu ki, kripto para birimleri piyasası pazarı son sekiz haftadır mutlak bir sorun yaşıyor. Bitcoin %100’ün üzerinde yükselirken, Binance Coin (BNB), Litecoin ve Chainlink gibi bazı altcoinler hafifçe yükseliş gördü ve kripto para yatırımcıları kısa sürede değer kazanan bu birkaç altcoin kripto para birimine de ilgi göstermeye başladı.Bitcoin ve Binance Coin’in arasında %300’den fazla artış rakamı olması BNB’ye giden kripto para birimi sahibi insan sayısını büyük oranda artırdı.

Spekülatörler baş belası!

Başka herhangi bir pazarda, yatırımcılar dijital varlıkları sabitlemek için kâr etmek için ellerinden geleni yapıyorlardı. İronik olarak, bir tür banka çalışması gibi, zenginler için “lambo paralarını” korumak için çalışan spekülatörler var.

Bitcoin hakkında son dönemdeki kripto para beklentileri yine yükseliş olabileceğini gösterse de bununla ilgili kesin bir bilgi yok. Kripto para yatırımcısı spekülatörlerin lamborghini satın alabilmek için kripto paraları kendilerine göre yükseltip düşürmeleri mümkün. Bu veya o nedenle kripto para birimlerinin değeri konusu sürekli gündemde olan yerini korumaya devam edecek. Bir süredir devam eden tartışmalarda son bulmayacak olduğu için kripto para yatırımcılarının bu dönemi iyi ve sorunsuz geçirmesinde önem taşıyan bazı destek noktaları var. Destek noktalarının düşmesi Bitcoin fiyatının düşmesi anlamına geleceği için yatırımcılar bu dönemde çok daha dikkatli hareket ederler ise sonucu daha iyi olabilir.

Yine de, BTC’nin 8,300 ABD Dolarının üzerine çıkması, Elliot Dalga paterninin beşinci kısmını belirttiği ve 8,800 ABD doları direncinin yukarıda kesin olarak kapatılmadığı gerçeğine göre Bitcoin’in en yüksek seviyede olduğunu belirtenler var. Bitcoin’in kısa zaman dilimlerindeki çizelgesi de biraz düşüş göstermekte. Aslında BTC, azalan bir kanalın ve orta vadeli bir trend çizgisinin hemen altına düştü ve iki kez 8.900 dolara yükseldi.

Bütün bunlar BTC’nin hızla yükseliş eğilimini kaybettiği ve bu nedenle bir geri çekilmenin habercisi olabileceğini güçlendiriyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
161
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
161
Şaşkın
Lol Lol
282
Lol
Harika Harika
161
Harika
Korkunç Korkunç
121
Korkunç
Yusuf Varsal
Pek fazla bilinmese de Bitcoin kadar önemli olan Blockchain Technology ile ilgili olarak araştırmalar yapıyorum. 27 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!