Bitcoin RehberiBitcoin HaberleriCoin Rehberi

Bitcoin Hakkında Merak Edilenler, Bitcoin Kazandırır mı?

Bitcoin son yılların en iyi yatırım araçlarından birisi haline geldi. Son yıllarda en fazla ilgi gören ve en fazla kazanç kapısı aralayan yatırım olarak görülen Bitcoin’in kripto paralar arasında ilk sırada olması ve en fazla kazandıran yatırım aracı olması beraberinde daha fazla insanın ilgisini ve daha fazla yatırım oranlarını getirdi. Birçok insan kripto paralar konusunda 3 sene önce en ufak bilgiye sahip değilken bir anda rekor kıran Bitcoin fiyatı ile aniden Bitcoin hakkında bilgi sahibi olmaya ve bu konu ile ilgili araştırmalar yapmaya başladı. Yatırımcıların sayısının artması ve kripto para sahiplerinin daha fazla yatırımlar yapması ile devam eden bu süreçte birçok insanda yatırımlarını daha fazla yükseltme yoluna gitti.

Bitcoin bundan birkaç sene önce birçok insanın hakkında bilgi sahibi olmadığı ve bir yatırımı olmadığı sadece ödeme aracı olarak kullanılan bir kripto paraydı. Bugün geldiğimiz noktada ise hem yatırım aracı, hem ödeme aracı olarak kullanılan Bitcoin’in gerek fiyat açısından kazanç sağlaması, gerek ise güvenilir olması dolayısı ile birçok insan kullanmaya ve yatırımlarını altın, dolar veya benzeri yatırımlardan yana değil kripto paralardan ve daha çok Bitcoin’den yana yapmaya başladılar.

Yatırımlarını dolar veya altın yerine Bitcoin’e yapan kişiler bunun sebebi sorulduğu zaman ise güvenilir bir yatırım aracı olmasını, daha fazla gizlilik içeriyor olmasını ve kazanç konusunda diğer tüm yatırımlara oranla daha kısa süre içerisinde kazandırma şansı olmasından dolayı kripto paraları ve Bitcoin’i tercih etmeye başladıklarını belirtmeye başladılar. Bunun nedeni ile ilgili Bitcoin’in geçtiğimiz Aralık ayında rekor kırması ve 19 bin dolar seviyesine yükselerek tarihini rekorunu tek bir gün içerisinde kırması sayesinde rekorlar kırdığı gösterildi.

Bitcoin 2009 yılında çıktığı günden bugüne kadar sürekli olarak farklı zamanlar geçirdi ve asıl ilgi görmeye başladığı yıl olan 2017 yılında tarihi rekorunu kırarak yatırımcılarına milyarlarca dolarlık ek bir para kazandırması ile popüler hale geldi. Bir anda yıl sonunda 19 bin dolar seviyesini aşan ve rekor kırarak yatırımcılarına 10 kat ve 19 kat daha fazla kazandıran bu yatırım aracı o günden sonra düşüş yaşamaya başlasa bile hala rekor kıracak olduğuna dair inanışlar devam ediyor.

Sonraki sayfa: Bitcoin yatırımını kimler yapmalı?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
1 2 3 4 5 6Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu