Kripto Para Haberleri

Bitcoin Halvingine Sadece 120 Gün Kaldı ve Bundan Sonra Ne Beklemeli?

13 Ocak 2020 itibariyle, Bitcoinin halvingine sadece 120 gün kaldı. Kripto paranın ilk kez halka açıldığı ve liderlik konumuna oynadığı zaman kutlanacak.

Bitcoin Halvingine 120 Gün Kaldı

Bitcoin’den önce, nakit paraların sadece dijital bir versiyonunu geliştirme girişimleri başarısız oldu. Bu başarısız girişimler sayesinde Bitcoinin gizemli ve bilinmeyen yaratıcısı Satoshi Nakamoto, Bitcoinin protokolünü hem çift harcamayı engelleyecek hem de mal varlığının uzun ömürlülüğünü ve tedarik miktarını temin etmek için özel olarak kodladı.

İş kanıtı olarak adlandırılan bir süreç sayesinde Bitcoin madencileri, kripto paranın blockchainine kalıcı olarak eklemeden önce oluşturulan her yeni bloğu doğrular. Madencilerin bu süreci devam ettirmeleri için sürekli azalan bir miktar Bitcoin ile ödüllendirilirler.

Bitcoin’in kıt hale getirmek için, madencilerin blok başına aldıkları ödül planlanan zamanlarda yarı yarıya azaltılıyor. İlk olarak madenciler, 50 BTC ile ödüllendirildi ve daha sonra bu ödül yarı yarıya azaltılarak 25 BTC’ye düştü.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance, Rus Rublesi için Yeni Ticaret Çiftleri Ekliyor

Şu anda, madenciler her bir blok başına 12.5 BTC alıyor. Bu ödül 120 gün sonra mayıs ayında piyasaya giren Bitcoin miktarını sınırlayarak sadece 6.25 BTC’ye düşecek.

BTC Halvingden Sonra Ne Beklemeli?

Kripto para ve Bitcoin yatırımcıları halvingden sonra tam olarak ne beklemeli?

Bitcoin’in kısa tarihinde daha önce sadece iki halving olduğundan ne olacağı tam olarak belirgin değildir.

Geçmiş dönemler boyunca Bitcoin halvingden önce değer kazandı, ancak halving yaşanmadan çok kısa süre önce de değer kaybetti. Kripto paranın fiyatı her seferinde yükseldiğinde, yeni bir boğa koşusu başladı.

Ama bu sefer farklı mı? Bu döngüde, Bitcoin 14.000 dolarda reddedilmeden önce öncelikli parabolik ralli yaptı. FOMO yüzünden ucuz Bitcoin’i kaçırmak istemeyen tüccarlar kripto paranın fiyatını yükseltti ve aynı zamanda Bitcoin Ponzi şeması ortaya çıktı.

Bu faktörler yüzünden, Bitcoin ilk kez bir düşüş trendi ile halvinge doğru ilerliyor ve bunlar pazarın bu sefer benzersiz bir şekilde yanıt vermesine neden olabilir.

Halving kripto para piyasası tarafından abartıldığından, halving öncesi büyük fiyat artışı büyük ölçüde Bitcoin satışına neden olabilir. Ancak tarih kendini tekrarsa, bu yeni boğa koşusu başlamadan önceki son satış olabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  23 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Uzun Pozisyonu Tasfiye Edildi

Halving ile Bitcoin fiyatını artacağının arkasında fikir; madencilerden pazara giren Bitcoin tedarik miktarının azalması ile Bitcoin fiyatının yükselmesine neden olmasıdır. Bitcoinin ne kadar değer kazanacağı belirsiz fakat uzun vadeli tahminler BTC başına 100 binlerce ve 1 milyon doların üzerindedir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu