Kripto Para Haberleri

Bitcoin Halvingi BTC’yi Yeni Bir Varlık Sınıfına Dönüştürecek

ABONE OL:

Üçüncü Bitcoin halvingine 3 günden daha az bir süre kaldı ve piyasada genel olarak heyecan her dakika artıyor. Hatta bugün erken saatlerde Bitcoin 10.000 dolarlık seviyeyi kırdı ve şu anda da BTC benzer bir fiyat hareketinin sinyallerini gösteriyor. Bitcoin fiyatı, Bitcoin’in büyük değişiklikler geçirdiği tek yön değildir, BTC’nin temelleri de değişiyor.

Bir varlık olarak Bitcoin yıllar içinde büyüdü. Özellikle, son 3 yılda son 8 yılda olduğundan daha fazla büyümüştür. Üzerine inşa edilen karmaşık yenilikçi ürünler ile yaygın bir öneme sahiptir ve daha fazla benimsenmeye başlamıştır. Bitcoin’in asıl “ince ayar” anı, durgunluktan mustarip bir ekonomiden zarar görmeden çıkması olacaktır.

Bitcoin mart ayında 3 bin dolara düşse bile orijinal seviyelerine çıktı ve hatta diğer yatırım varlıklarından daha iyi performans sergiledi. Bunun başlıca sebebi BTC’nin temel ilkelerinin desteklenmesidir ve son iki halvingin bu konuda önemli bir payı vardır. Ayrıca, üçüncü halving Bitcoin’in benzeri olmayan bir varlık sınıfı olarak evriminde ilk adım olacaktır.

Burada önemli olan, bildiğimiz ekonomik manzara artık mevcut değildir. Trilyonlarca ABD doları ve diğer para birimlerinin basılmasıyla birlikte, yeni bir varlık sınıfına ihtiyaç vardır. Altın, salgın sonrası kesinlikle yükselecek güvenli bir liman varlığı olmasına rağmen, varlıkların çoğu yeni normale uyamayacaklardır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin piyasa hacmi 93 milyar doların üzerine çıktı

Tudor Investment Corporation’ın kurucusu ve bir makro yatırımcı olan Paul Tudor Jones “Büyük Para Enflasyonu” yazısında Bitcoin ekosistemine katılacağı kararına açıkladı. Bitcoin’in “kıtlığa sahip özünün” BTC’ye sahip olma kararını tetikleyen şey olduğunu açıkladı.

Paul Tudor Jones:

“Bitcoin dünyada tam anlamıyla sabit bir maksimum arz değerine sahip tek varlıktır.”

Bitcoin’in fiyatın halvingden 3 gün önce 10,000 dolar çıkmasıyla BTC, baskı altında yükselmek için olağanüstü yeteneklerini sergiliyor. Bu nedenle, Bitcoin’in üçüncü halvingi BTC’nin evrimi olacak ve bundan sonra BTC yeni bir varlık sınıfı olacak. Bitcoin, altından daha yüksek ve yaygın enflasyona ve diğer para politikalarına karşı korunma sağlayacak güvenli bir sığınak varlığı olacak.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu