Anasayfa Bitcoin Bitcoin Hizmetleri Platformu, Kullanıcı Hesaplarını Bloke Ediyor!

Bitcoin Hizmetleri Platformu, Kullanıcı Hesaplarını Bloke Ediyor!

Bitcoin

Bitcoin hizmetleri platformu Swan Bitcoin, kripto para karıştırma hizmetleriyle etkileşim halinde olan kullanıcı hesaplarını kapatıyor.

Bitcoin Hizmetleri Platformu, Kullanıcı Hesaplarını Bloke Ediyor!

Kaliforniya merkezli bir Bitcoin hizmetleri platformu olan Swan Bitcoin, kripto para karıştırma hizmetleriyle doğrudan etkileşime giren kullanıcıların hesaplarını kapatacağını bildirdi.

Swan Bitcoin'in Finansal Düzenlemelere Uyumluluğu

Wasabi ve Samourai Wallet gibi kripto para karıştırma hizmetleriyle etkileşime giren hesapları durdurma kararı, Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) önerisinin ardından bankacılık kurumlarından gelen baskıya doğrudan bir yanıt oldu. Önerilen kural, karıştırma hizmetlerini içeren işlemler için defter tutma gerekliliklerini artırmayı amaçlamaktadır.

Firma; "doğrudan" kripto karıştırma hizmetlerine para yatırmanın veya "doğrudan" kripto karıştırma hizmetlerinden para çekmenin, kullanıcı hesaplarının anında feshedilmesiyle sonuçlanabileceği konusunda uyardı.

Genellikle kripto para dünyasında gizliliği arttırmak için bir yöntem olarak görülen para karıştırma hizmetleri, yasa dışı faaliyetlerde potansiyel kullanımları nedeniyle inceleme altındaydı. Swan Bitcoin'in bu tür işlemleri kısıtlamaya yönelik hamlesi, kripto endüstrisinde geleneksel finansal düzenlemelerle uyumlu hale gelen ve giderek artan bir uyum trendini yansıtıyor.

Swan Bitcoin'in kurucu ortağı ve CTO'su Yan Pritzker, şirketin duruşuna ışık tuttu. Firma bir gizlilik hizmeti olarak coin karıştırmanın değerini kabul ederken, bankalar ve nitelikli saklama kuruluşlarıyla bağlantı kurmanın pratiklikleri daha temkinli bir yaklaşım gerektiriyor. Pritzker, bankaların karıştırma hizmetlerine karşı hükûmet tavsiyelerinin ortasında ek doğrulama işine girme konusundaki isteksizliğini de vurguladı.

Bitcoin Hizmetleri Platformu, Kullanıcı Hesaplarını Bloke Ediyor!

Topluluk Nasıl Tepki Verdi?

Swan Bitcoin'in politika değişikliğinin ardındaki pratik nedenlere rağmen bu hareket, kripto topluluğundan önemli bir tepkiye yol açtı. Eleştirmenler; şirketin kararının, merkeziyetsizliğe ve kullanıcı gizliliğine değer veren kripto para biriminin temel ethosuna aykırı olduğunu savunuyor.

Samourai Wallet, Swan Bitcoin'in eylemlerini kınadı. Samourai Wallet, sert bir yanıtla şirketi henüz yasalaşmamış bir teklifin uygulayıcısı olmakla suçladı ve kullanıcıları ya hesaplarını kapatmaya ya da Swan Bitcoin tarafından hesaplarının feshedilmesine neden olacak faaliyetlerde bulunmaya çağırdı.

Eleştiriler, cüzdan sağlayıcılarının ötesine geçti. Bitcoin Takeover podcast'inin sunucusu Vlad Costea, Swan Bitcoin'in eylemlerini "distopik" olarak nitelendirdi ve Bitcoin karşıtı bir uyum kültürünü teşvik ettiklerini iddia etti. Costea'nın sözleri, kripto topluluğu içindeki daha geniş bir duyguyu yansıtıyor. Pek çok kişi, bu tür uyum önlemlerini Bitcoin ilkelerine ve finansal egemenlik vaadine aykırı olarak görüyor.

Geçtiğimiz ay bir federal mahkeme, Bakanlığın Tornado Cash'e yönelik yaptırımlarına itiraz eden bir dava açan Coin Center ve çeşitli kripto para birimi savunucularına karşı ABD Hazinesi lehine karar verdi. Coin Center liderliğindeki davacılar, Hazine'nin sadece bir bilgisayar kodu parçası olarak tanımladıkları karıştırma hizmeti Tornado Cash'e yaptırım uygulayarak yetkisini aştığını iddia ediyorlardı. Fakat mahkeme bu görüşü reddederek Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasası uyarınca Hazine'nin yabancı çıkarları ilgilendiren herhangi bir kuruluşa yaptırım uygulayabileceğini teyit etti.

Bitcoin Hizmetleri Platformu, Kullanıcı Hesaplarını Bloke Ediyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar