Bitcoin Haberleri

Bitcoin için 12.000 Dolar Uyarısı

Piyasanın en büyüğü ve haliyle en popüler para birimi olan Bitcoin, yaptığı sürprizler ile de yatırımcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Bu yılın başlarında dijital varlık için 100.000 Dolar gibi ütopik tahminler gündeme taşınmıştı. An itibarıyla bu tahminlerin ne kadar yersiz olduğunu daha net bir şekilde görebiliyoruz.

Yıl içerisinde tarihi rekor seviyesi ile karşımıza çıkan dijital varlık, şimdilerde 30.000 bandı üzerine seyrediyor. Yeni bir söylenti var ve Bitcoin’in 12.000 Dolar’a kadar gerileyeceği ifade ediliyor. Şok olacağınız bir haber ile karşınızdayız ve dilerseniz bu haberin detaylarına da hep birlikte göz atalım.

Bitcoin’i Bekleyen Büyük Tehlike

Sert düşüşün en önemli gerekçesi olarak Dolar’daki düşüş gösteriliyor. Bitcoin, Dolar gibi güçlü paraların yükselişi ile birlikte güç kazanmış ve bu seviyeye ulaşmıştı. Dolar’da yaşanan düşüş dijital varlığı da belli oranda olumsuz etkileyecektir.

Bir diğe neden ise insanların artık yatırım yapmak yerine pandemi sonrası dönemde daha fazla para harcamayı tercih etmesi olarak karşımıza çıkıyor. Güven sorunu da söz konusu ve dijital paralardaki dengesizlik ve hareketlilik durumu da insanları bu piyasadan uzak kalmaya itiyor.

Bitcoin

Bitcoin Tarihe mi Karışacak?

Bitcoin gibi güçlü bir dijital varlık için bu denli can sıkıcı bir iddia ortaya atılmış durumda fakat bizler bu iddianın herhangi bir güçlü temele dayanmadığını düşünüyoruz. Elbette sert düşüşler yaşanacak ve Dolar ile birlikte farklı etkenler de Bitcoin’i geriye çekecektir ancak tarihe karışması ya da piyasadan silinmesi gibi bir durum mümkün değildir.

Hali hazırda dijital varlık piyasasını domine eden en güçlü para birimlerinden biri. Olumlu gelişmeler var olduğu sürece toparlanma süreci hız kazanacak ve bitcoin eski popülaritesini yeniden kazanacaktır. Felaket senaryoları yazılmaya devam ediliyor ancak bu senaryoların gerçek olması bir mucize. Bitcoin için olumlu düşünmek gerekiyor ve sert bir yükseliş ile birlikte kendine geleceğini düşünüyoruz. Gelişmeler var olduğu sürece yine sizinle paylaşacak ve dijital parayı yakından takip ediyor olacağız.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu