Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin için Trump mı Biden mı?

ABONE OL:

Yaklaşan ABD başkanlık seçimleri ile Bitcoin ve kripto paraların ABD’de yasal çerçevesinin de bir bakıma belirleneceği düşünülüyor. En büyük iki aday Donald Trump ve Joe Biden bugün dün çok ateşli tartışmalar yaptı. Peki bu 2 ABD başkan adayı Bitcoin hakkında ne düşünüyor?

Donald Trump’ın Bitcoin Görüşü

Şu anki ABD başkanı Donald Trump Temmuz 2019’da attığı bir tweete göre hiçbir kripto parayı desteklemiyor. Trump bu tweetinde “Gerçek para olmayan ve değerleri çok değişken olan Bitcoin ve diğer kripto paraların hayranı değilim” dedi.

Daha önceki iddialara göre ise Trump kripto paraların vergilendirmesi ve hatta ABD gizli servisinin kripto para suçlarının tespit etmesi için öneri sundu. Donald Trump kripto paralar hakkında olumsuz düşüncelere sahip olduğu ve bu düşüncelerini yakın zamanda değiştirmeyeceği için kripto para endüstrisinde sevilmemektedir.

https://www.google.com/finance

Joe Biden‘ın Bitcoin Görüşü

Joe Biden ise yapılan araştırma raporlarına göre teknoloji ve finansal yeniliği destekliyor. ABD başkan adayının Bitcoin ve kripto paralar hakkında genel bir açıklaması olmasa şimdiye kadar yaptığı şeylere göre Biden kripto paraları destekliyor. Joe Biden 2016 yılında düzenlediği bir kampanyada Bitcoin bağışları aldı. Bu bağışlarda en fazla 100 dolarlık BTC verilebildi ve BTC veren herkes kimliğini belirtti ve cüzdan adreslerini açık tuttu. Bu 4 yıl önce yaşanmıştır ve o zamandan beri Biden herhangi bir Bitcoin ya da kripto para açıklaması yapmamıştır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin (BTC) Kredisi Nasıl Alınır?

Joe Biden kripto paralar hakkında kötü konuşmadığı için kripto para endüstrisinde bulunan ABD vatandaşlarının oyunu alabilir.

“Son dakika! Ünlü analiste göre Bitcoin 10,200 dolara düşebilir” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/son-dakika-unlu-analiste-gore-bitcoin-10200-dolara-dusebilir/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu