Bitcoin Haberleri

Bitcoin ile kiralık katil tutan İtalyan adam tutuklandı

ABONE OL:

Europol ve İtalya polisi, eski sevgilisi için kiralık katil tutmaya çalışan İtalyan bir adamı yakaladı.

Korkunç bir kiralık cinayet planının arkasındaki 40’lı yaşlarında bir İtalyan, Europol’ün yardımıyla İtalyan polisi tarafından tutuklandı.

Açıklanmamış büyük bir şirkette çalışan bilişim teknolojileri çalışanı İtalyan bir adam, eski kız arkadaşına asit artması için bir karanlık ağ kiralık katiline 10.000 Euro (11.900 dolar) değerinde Bitcoin ödemeyi planlıyordu. Şüpheli ayrıca potansiyel kurbanının tekerlekli sandalyeye bağlanmasını da istedi.

Eski sevgilisine karşıbu planı kuran adam kiralık katile para vermeden önce gözaltına alındı. Şu anda ev hapsinde. Europol, şüphelinin Bitcoin satın alımlarını kullanarak İtalyan adam hakkında daha fazla bilgi topladı.

ABD’li hemşirenin 10.000 BTC’lik dark web saldırış TV şovu tarafından durduruldu

ABD’nin Illinois eyaletinden bir hemşire, karısıyla ilişkisi olan bir doktoru öldürme girişimi yüzünden tutuklandı. Bir tetikçi bulmak için karanlık ağa katılan hemşire, bunun için 10.000 dolar değerinde BTC ile ödeme yaptı, ama hemşirenin kiralık katil tutmak için kullandığı web sitesi sahteydi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance CEO’su: BTC 200 dolara düştüğünde ev satıp 600 dolardan alım yapmıştım

Bir CBS programı olan 48 Hours bu saldırıyı fark etti, yetkilileri uyardı ve ABD’li hemşire adam öldürmeye azmettirmek ile tutuklandı.

Cosa Nostra International adlı dark web sitesinin, insanların Bitcoin’i yasadışı mal ve hizmetler için kullanabileceklerine inandıkları iddia edilen dolandırıcı amaçlı bir dark web Bitcoin sitesi olduğu ortaya çıktı.

Buna benzer bir olay yine ABD’de yaşandı. Nevada eyaletinden 36 yaşındaki Kristy Lynn Felkins, eski kocası için bir kiralık katil tutmaya çalışırken tutuklandı. 2016’da eski eşini öldürme sözü veren bir kişiye 5.000 dolar değerinde Bitcoin (BTC) gönderdi.

Kristy Lynn Felkins, KBGMKN takma adı altında kocasının öldürülmesi için bir emir verdi ama tekrardan dark web sitesi dolandırıcı amaçlı çıkmıştı.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu