Bitcoin Haberleri

Bitcoin İşlemleri 3 Yılın En Düşük Seviyesinde, Ne Anlama Geliyor?

Kripto para piyasası son zirvesinden bu yana değer kaybetmeye devam ettiği için Bitcoin işlemleri hızlı bir düşüş yaşıyor.

Bitcoin Her Açıdan Düşüş Yaşıyor

Küresel kripto para piyasası, Salı sabahına kadar bir gecede 200 milyar dolar kaybetti ve böylece hafta içinde 300 milyar dolarlık kayı yaşandı. Bu düşüş hareketi Bitcoin’in (BTC) Nisan ayında zirveye ulaşması ve bunu Mayıs ayı başlarında bir altcoin zirvesi izlemesinden bu yana küresel piyasa değeri büyük darbe aldı. O zamandan bu yana 1,1 trilyon dolarlık kayıp yaşandı, böylece kripto para sektörünün bir önceki çeyrekte yaşadığı büyüme tamamen silindi.

Dün ve bugünkü düşüşler Bitcoin blok zincirinde yapılan işlem sayısındaki belirgin bir düşüşle de çakışıyor. Bitinfocharts’tan alınan verilere göre, 30 Mayıs’ta günlük Bitcoin işlemlerinin sayısı 175.000’e kadar düştü, bu, Eylül 2018’e kadar uzanan yaklaşık üç yılın en düşük seviyesidir.

Bitcoin işlemlerinin sayısı Ocak 2021’de 392.000’e ulaşmıştı, Bitcoin 15 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktıktan sonra bile iki gün boyunca sabit kaldı. O zamandan beri hem Bitcoin fiyatı hem de Bitcoin işlemleri de düşüşe geçti ve Mayıs ayı boyunca işlemler %50’den fazla düştü.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Nisan ayında Bitcoin artış gösterebilir

btc

Aynı aşağı yönlü model Ethereum (ETH) ile de görüldü, günlük ETH işlemleri 11 Mayıs’ta 1,6 milyondan (ETH fiyatının zirve yaptığı gün) 6 Haziran’a kadar 1 milyona düştü. Bu %37,5’lik bir düşüşe denk geliyor.

Bu Ne Anlama Geliyor?

Zincir içi işlemlerin sayısı, Bitcoin’in Lightning Network’te kullanılması ve Ethereum’un çok sayıda kendi katman-2 protokolü tarafından kullanılması nedeniyle Bitcoin veya Ethereum fiyat hareketi için tam resmi ortaya çıkarmaz.

Lightning Network’te kilitli olan kripto paraların dolar değeri de 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 76 milyon dolara ulaştığından beri büyük bir düşüş yaşadı ve şu anda 47 milyon dolar civarında.

Genel olarak kripto paralarda düşüşün devam edip etmeyeceği, BTC fiyatının ilerleyen günlerdeki yönü için hem iyimser hem de kötü tahminler yapan piyasa analistleri için yoğun bir spekülasyon konusudur.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu