Bitcoin HaberleriBitcoin RehberiDikkat Çekenler

Bitcoin Kazancını Artırmanın Yolları/Yöntemleri

Bitcoin’den kazanamıyor musunuz? Reklamlara aldanıyor ve diğer yatırımcıların kazanç oranlarının sizden çok daha iyi olduğunu mu görüyorsunuz? Eğer tüm bunlara ”evet ama ben kazanamıyorum” diye yanıt veriyorsanız bir yerde yanlış yapıyorsunuz demektir. Bu kapsamlı rehberimiz sayesinde Bitcoin kazancını artırmanın yöntemleri/yollarını sizlerle paylaşacak ve bu sayede daha fazla kazanmanıza imkan sunacak bir takım yöntem ve öneriler sunacağız.

Kripto paralardan ciddi miktarlarda kazanç elde eden kişileri büyük bir kısmı sürekli olarak sektörü takip etmekte olduklarından dolayı kazançlarını nasıl belirleyecek oldukları ve kripto paralarda yaşanan durumları daha net izleyebildiklerinden dolayı sıradan kripto para haberlerini ve piyasa durumunu takip etmeyen yatırımcılara göre çok daha fazla kazanç elde ederler. Kripto para sahiplerinin bu kazancı elde etmeden hemen önce piyasa durumu ile ilgili bilgi sahibi olması ve piyasanın geneli konusunda aklında bir takım öneriler ve düşünceler oluşmuş olması bu durumun arkasında yatan asıl etkili sebeplerden sadece bir tanesidir.

Kripto paralardan nasıl daha fazla kazanç elde edebilecek olduğunuz sadece Bitcoin fiyatına bağlı değildir. Bitcoin fiyatı elbette önemlidir ancak Bitcoin fiyatının düşük olduğu veya normal olduğu zamanlarda da kripto paralardan kazanç elde etmek son derece mümkündür. Bunu yapabilmek için ise biraz daha fazla çaba, biraz daha fazla bilgi ve ilgi gerekir. Eğer ki kazanmaya odaklamış bir Bitcoin yatırımcısı iseniz ”kazanamadım” deme şansınız neredeyse yok gibidir. Bitcoin bugüne kadar bir kısım insana çok ciddi kazanç sağlamış iken, bir kısım insana ise hayatlarında bir daha göremeyecek kadar fazla para kaybı yaşatmıştır. Ancak para kaybı yaşayan kişiler bir anlık hatalar veya ardı arkası kesilmeyen hatalar dolayısı ile bu kadar yüksek oranlarda kayıplar yaşamışlardır.

Aksi durumda Bitcoin bir altın veya döviz cinsi yatırım olmadığından dolayı sürekli olarak değerli kalmasının mümkün olmadığı bilinir. Düşüş yaşayacak olduğu zamanlar, yükselecek olduğu bir takım zamanlar ve seviyeleri vardır. Bu seviyeler hakkında bilgi sahibi olmayan bir kişi elbette bir gün er ya da geç olarak kayıplar yaşaması kaza dahilinde de olsa mümkün olabilir. Öncelikle yapılan en büyük hata geçtiğimiz aylardan örnek verecek olursak fiyatın rekor kırdığı 20 bin dolar seviyesine geldiği dakika bir anda toplu en yüksek fiyattan yatırım yapan kişilerin yaşadığı kayıplardır!

Bu kayıpların asıl nedeni ise kişilerin kripto paraların çok daha fazla yükselecek olduğunu gerek kendilerinin düşünmesi, gerek internet üzerinden bazı yönlendirmeler yapılmış olması dolayısı ile adından sıkça söz ettirmişti. Bitcoin fiyatının 20 bin dolar ile rekor seviyede olduğu dakika yatırım yapan kişiler ”Bitcoin 40 bin dolar olacak, Bitcoin 100 bin dolara yükselecek, hem de çok kısa sürede!” diye düşünerek hareket etmişlerdir ki bunların hiçbirisinin bir teknik dayanağı veya kesin dayanağı yoktur.

Bu nedenle kripto para yatırımlarında en fazla dikkat edilmesi gereken nokta, direnç ve destek sevileri ile birlikte Bitcoin fiyatının rekor kırıp kırmadığı ve fiyatının ne kadar fazla yükseldiğinin takip edilmesi gerektiğine bağlıdır. Eğer bir yatırımcı fiyatın rekor kırdığı dakikada Bitcoin yatırımı yapıyor ise bu yatırımın yükselme şansı son düşüş şansına oranla çok daha azdır. Rekor kırılan dönemler çoğu zaman Bitcoin almak isteyen kişilerin daha önce Bitcoin almadıklarından dolayı o an hemen yatırım yapma hevesini ”daha fazla kazanacağım, bak rekor kırıyor şimdi daha fazla rekor kıracak ve bende kazanacağım” düşüncesi ile yatırım yapmaktadırlar.

Bu ise çoğu zaman mümkün olmadığından dolayı işi şansa bırakmak anlamına gelir. Bitcoin yatırımından daha fazla kazanç elde etmek için mutlaka düşük olduğu dönemlerde yatırım yapmak gerekir. Fiyatın rekor kırdığı dönemler veya çok yüksek olduğu fiyattan yatırım yapmak aksine çok büyük oranlarda kayıplar yaşanmasına sebep olabilir ki bunun birçok farklı örneğini görmek mümkündür. Fiyat ne kadar fazla düşük olur ise o kadar fazla alım yapmak daha fazla kazanmanıza aracılık edecektir. Ancak, fiyat ne kadar yüksek ise o kadar daha fazla zarar etmenize sebep olabilecektir.

Fiyatın düşük olduğu zamanlar yatırım yapın, yüksek olduğu zamanlar ise beklemede kalın veya satış yapın. Bu size daha fazla kazandıracaktır. ”Satış yaptıktan sonra ne zaman geri bir daha Bitcoin alınmalı?” bu sorunun da yanıtını vermek oldukça güç olsa da mümkün.

Eğer bir kişi Bitcoin aldıktan sonra fiyatı yükseldi diye satış yaptı ise hangi fiyattan sattığına bağlı olarak daha düşük seviyeye geldiğinde (mesela en az 1.000 dolar daha düşük seviyeye gerilediğinde) yatırım yapması daha fazla kazanması için mümkün olabilir. Burada yine yatırımcının dikkatli olması gerektiği konu eğer ki Bitcoin fiyatı sürekli olarak geriliyor ise bir noktada durana kadar asla piyasada yatırım yapmaması ve beklemesi, en düşük fiyattan yatırım yapması gerekir. Bunu çoğu zaman bilmek mümkün olmadığından dolayı yatırımcılar piyasa durumu ve koşullarını takip ederek, en düşük fiyat beklentisinin ne kadar olduğu ve en düşük seviyenin ne zaman görülecek olduğu gibi konularda araştırmalar sonucunda hangi fiyat seviyesinden yatırım yapmaları gerektiğini bulacaklardır.

Birinci temel şart, asla yüksek fiyattan alım yapmamak, en düşük fiyattan alım yaparak, en yüksek fiyattan piyasa durumunu takip ederek satış yapmaktır. Bu sayede Bitcoin kazancınız çok daha fazla yükselecek ve daha fazla kazanç sahibi olmanız için bir rol oynayacaktır. Yine bir uyarı olarak yüksek fiyatlardan satış yapmak için rekor seviyelerini beklemek bazen sizin daha fazla kazanç elde etmenize yarayabilir. Eğer fiyat sürekli olarak yükselmeye başladı ise ve dur durak bilmeden yükseliyor ise bu durumda sonucu görmek için beklemek en iyisidir. Beklediğiniz süre boyunca eğer ki gerilemeler basamak basamak başladı ise ve 3.000 dolar ve civarında gerileme olmaya başladı ise en yüksek o anki fiyattan satış yapmak mevcut alış rakamına göre en yüksek fiyattan satmanıza imkan tanıyabilir.

Al-Sat yaparak daha fazla kazanabilirsiniz

”Ben beklemek istemiyorum, ben sürekli olarak kazanmak istiyorum, beklemelerin adam değilim!” diyenlerin olduğunu da biliyoruz. Bu kişiler aslında piyasanın en fazla kazananları arasında yerlerini alıyorlar. Sürekli olarak alım ve satım işleri yaparak Bitcoin’den çok iyi miktarlarda kazanç elde etmeniz hatta ve hatta rekor seviyesi beklentilerine girmeden daha fazla yüksek oranlarda kazanç elde etmeniz mümkün olabilir. Her gün ortalama 10 milyar dolar değerinde piyasa hacmi değişimi yaşayan kripto para piyasasında her gün binlerce insan satış ve alımlar yaparak kazançlarını daha fazla yükseltmek adına çaba harcıyor ki harcadıkları bu çaba çoğu zaman kendilerine bir yatırım olarak geri dönüyor.

Alım ve satım yapan kişilerin bu noktada çok daha fazla kazanç elde ediyor olmalarının nedeni sürekli olarak bazılarının tüm zamanlarını kazanmaya adamış olmasında kaynaklanıyor. Alım ve satım işlemlerinde çok düşük miktarlarda kripto para borsaları tarafından komisyon kesilmesi ve sürekli olarak alım ve satımın aynı noktadan yapılabiliyor olması yatırımcıların yüksek miktarlarda kazanç elde etmelerine aracılık ediyor. Bitcoin alım ve satımdan nasıl kazanç sağlarım? Sorusunun yanıtı ise bu sorunun kendisinde saklı olarak ortaya çıkmakta.

Alım ve satım yaparak Bitcoin kazancını artırma yöntemleri arıyorsanız bu hali ile en fazla kazanabilecek olduğunuz seçeneklerden bir tanesi bu olacaktır.

Bitcoin fiyatını saatlik olarak veya belirli aralıklarla takip ederek, bir fiyattan piyasaya girerek (mutlaka düşük zaman olmasına özen gösteriniz) sonra 1.000 dolarlık veya 500 dolarlık artışlarda satış yapmak kazancınızın çok daha fazla olmasına imkan tanıyacaktır. Her gün belirli oranlarda değişen Bitcoin fiyatı dolayısı ile düşük fiyattan olarak %5 oranında günlük artışta satış yapmak bir ay içerisinde ortalama olarak piyasa durumuna göre yatırımınıza %15 ve üzerinde daha fazla yatırım eklemiş olabilecek olduğunuz anlamına gelir.

Burada en önem taşıyan unsur ise kripto para fiyatları değil, elinizde mevcut olan Bitcoin’dir. Elinizde ne kadar fazla Bitcoin var ise o kadar daha fazla kazanırsınız ve alım satım işlemlerinden bir o kadar daha fazla kazanç elde edersiniz.

Ancak dikkatli olunması gereken konu ise alım ve satım işlemlerinde aldığınız fiyattan en az 500 dolar ve üzerinde artış yaşadığında, çok sık değişim yapacak iseniz örneğin 300 dolar ve tutarında bir değişim olduğunda alım ve satım yapmanız yararınıza olacaktır. Alım satım işlemlerinde sadece bu örnek rakamlara bağlı kalmayarak işlem yapmanız ise çok daha fazla kazanç elde etmeniz için bir olanak ve yöntem olarak karşınıza çıkar.

En düşük fiyattan alım yaptınız ve en yüksek fiyattan satış yapacaksınız beklentisi olmadığından dolayı ve ara satışlar ile yatırımınızı daha fazla güçlendirmeye yönelik olarak işlemler yaptığınızdan dolayı bu sayede Bitcoin kazancınız çok daha kısa süre içerisinde artmış olabilir.

Yine burada dikkat edilmesi gereken piyasanın aşırı fazla saniyelik olarak değiştiği ve yükseliş trendi içerisinde olduğu durumlarda alım ve satım işlemlerine ara vermek en az kayıp yaşamanız için gerekli olan unsurlardan bir tanesidir. Rekor seviyeye koşan Bitcoin fiyat grafiklerine baktığımız zaman saniyeler içerisinde yüzlerce dolarlık artışlar olabildiğinden dolayı mümkün olduğunda en az oranda değişim yapmak ve en az oranda satış yapmak daha fazla kazanç için bir gereksinim olabilir.

Piyasa durumunu takip edin

Piyasa durumundan haberi olmayan bir Bitcoin yatırımcısının kazanma şansı son derece düşük olacaktır. Bir döviz yatırımı düşünün ve döviz rekor kırdığı dönemde sizin takip edip ilgilenmediğinizden dolayı haberinizin olmadığını hesaba katın.

Bu durumda dövizin yükselmesi sizin kazanmanız anlamına gelir mi? Hayır gelmez. Kripto para yatırımlarında ise daha fazla önem taşıyan bu durum Bitcoin yatırımcıları adına çok daha fazla önem taşır. Kripto para fiyatlarının döviz yatırımından daha farklı ve sık değişiyor olması dolayısı ile anlık olarak çok fazla yükselme şansı bulunur ki bu şans dolayısı ile yatırımcılar oldukça iyi oranlarda kazanç elde ederler. Bitcoin yatırımcılarının kazanç elde etmesi için gerekli olan piyasa takibini iyi yapmaktır.

Piyasayı nasıl takip edersem daha fazla kazanırım? Piyasayı sürekli olarak günün belirli aralıklarında, eğer ki rekor kırmaya doğru ilerleyen bir dönemde iseniz sık sık neredeyse hiç başından ayrılmadan Bitcoin fiyatını takip ederseniz kazanma şansınız, çok daha fazla artacaktır. Eğer ki bu dönemlerde takip etme şansınız çok az ise bu durumda olabildiğince yüksek fiyatlardan alarm kurmak fiyatın o seviyeyi geçtiğinde size alarm ile hatırlatma yapmasını veya satış emri girmeniz olabildiğince en yüksek fiyattan satış yapmanıza imkan sunacaktır. Aksi durumda kazanç elde etmek için gerekli olan şartları sağlamayacak olduğunuzdan dolayı daha az oranlarda kazanmaya mahkum kalabilirsiniz.

Grafikleri nasıl okumalıyım, heyecan yapıp hemen telaş ediyorum.

Bu sözler bir yatırımcıya ait. Bir değil, binlerce yatırımcıya ait. Peki sebebi nedir biliyor musunuz? Bu sözlerin sebebi kaybetme riski çok daha fazla yüksek olan bir yatırımı tercih eden bu kişilerin tüm paralarını Bitcoin’e yatırmasından dolayı bu şekilde düşünmelerine sebep olmasıdır Bilinmesi gerekir ki Bitcoin veya herhangi bir kripto para birimine kaybetme riskini göze alamayacak olduğunuz bir parayı yatırmamanız gerekir.

Aksi durumda sürekli olarak ”kaybettim mi, kaybedecek miyim?” soruları aklınızda olacak olmasından dolayı kazanç oranlarınız düşecek ve sürekli olarak yapacak olduğunuz yanlış satışlar ve alımlar dolayısı ile zarar edeceksiniz demektir. Kazanç oranlarınızın düşük olmaması için yapmanız gereken olabildiğince riske atabilecek kadar para ile Bitcoin sahibi olmanız ile başlar.

Aksi durumda kaybetme oranlarının yüksek olabilecek olduğu düşüncesi ile rahat hareket edemeyecek olduğunuzdan dolayı kripto paralardan kazanç elde etme şansınızı kendi kendinize düşürmüş olur ve belki de daha fazla oranlarda zarar etmiş olabilirsiniz. Burada dikkatli olarak yatırım yapıyor olsanız dahi kaybetme düşüncesi ile hareket ediyor olmanız dolayısı ile sürekli olarak aklınızda bulunacak olan bu düşünce sizin daha rahat hamleler yapmanıza engel olacaktır, bu ise son derece fazla sorunlar yaşamanıza sebep olabilecek bir gerekçedir.

Fiyat grafiklerini nasıl okumanız gerektiği konusuna gelince ise bunu hemen profesyonel yatırımcılardan farksız okumanız kesinlikle mümkün değildir. 2 yıldır Bitcoin sahibi olup milyonlarca dolar kazanmış olan bir yatırımcı ile önce kendinizi başa baş tutmamanız gerekir. Tecrübeli olan Bitcoin yatırımcısı çoğu zaman yeni Bitcoin yatırımcısına oranla fiyat grafiklerini daha iyi okuduğundan dolayı daha fazla kazanır ve daha fazla kazanmaya yönelik olarak adımlar atarak, kısa vadede zarar etse bile uzun vadede çok daha fazla kazanç elde edebilir.

Fiyat grafiklerini okurken mutlaka bir önceki ay ve bir önceki yılın aynı döneminde ve sonrasında neler olduğunu gösteren ayrı bir grafik ile bu seneye ait olan grafiği karşılaştırın. Geçtiğimiz sene bu dönemde aynı yükselişler olmuş veya düşüşler olmuş ancak durum sonradan farklı hale gitmiş ise bu sene de aynısının olabilecek olduğunu düşünerek, buna göre hareket edin ve yatırımlarınızı en iyi kazanç elde edebilecek hale getirin. Bu kimi zaman bir miktar Bitcoin satmak ile, kimi zaman çok daha fazla Bitcoin almak ile olabileceğinden dolayı grafiklere göre karar vermeniz son derece önemlidir. Eğer grafikleri okumayı bilmiyor iseniz ve grafiklere baktığınızda hiçbir şey anlamıyor ise bu durumda işiniz çok daha zor demektir, ki bu durumda sizi bir alt başlığı okumaya davet etmemiz gerekir.

Sektöre dair takibi bırakmayın

Grafikleri okuyabilin, veya okuyamayın sektör hakkında bilgi sahibi olmadan sadece fiyat grafiklerine bakarak neyin ne olduğunu yine de bilmeniz mümkün değildir. Maalesef dünyada hiçbir yatırım sizin adınıza kazanç elde etmeniz için oluşturulmuş değildir. Bundan dolayıdır ki kripto paralar ile ilgili olarak her gün güncel olarak çıkan haberleri güncel olarak sunan Koinbox.net ve benzeri kaynaklardan okumak sizin adınıza çok daha fazla fayda sunacaktır.

Kripto para haberlerini takip ederek, hangi kripto para biriminde ne kadar artış beklentisi veya ne kadar düşüş beklentisi olduğunu bilebilmek mümkün olacaktır. Ancak aksi durumda kripto paralardan kazanç elde etmeniz çok fazla mümkün olamayabilir. Güncel piyasa durumu ve sektöre dair olarak çıkmış olan haberler sadece kripto para haberleri olmayacağından dolayı kripto para yaratıcılarının gelecek beklentisi ve mevcut durum açıklamaları, hükümet ve devletler tarafından kripto paralar konusunda atılan her türlü adımın fiyatı olumlu veya olumsuz yönde etkileyebilecek olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

~∫~ Koinbox.net’e özel olarak hazırlanmış olan bu BİLGİLENDİRME İÇERİĞİ sadece bir bilgi verme amacı taşımaktadır. Hiçbir şekilde yatırım önerisi veya yatırımlara yönelik bir tavsiye DEĞİLDİR.

~√~ Bu içerikte yazılı olan fiyat ve rakamlar örnek olarak verilmiştir. Rakamların değişebilecek olduğunuz göz önünde bulundurunuz ve mutlaka güncel kripto para fiyatları konusunda bilgi sahibi olunuz. Eğer ki güncel kripto para fiyatlarını nasıl takip edecek olduğunuzu bilmiyor ise mevcut kripto para alım ve satım yaptığınız kripto para borsasından güncel fiyatları saniyelik olarak takip edebilirsiniz. Güncel kripto para fiyatlarının değişebilecek olduğundan dolayı rakamların her zaman anlık olarak takibi yapılmalıdır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu