Bitcoin Haberleri

Bitcoin, kripto para piyasasındaki satışlara liderlik ediyor

Kripto para piyasalarını keskin ve geniş tabanlı bir satış vurdu. Bugünkü düşüş hem kurumsal hem de perakendenin desteklediği boğa koşusunu deldi geçti.

Son 24 saat içinde kripto para piyasası %14 değer kaybetti. Bu düşüşe kripto para piyasasının %60’ını oluşturan Bitcoin liderlik etti. 23 Şubat 2021 Salı günü Bitcoin %10’dan daha büyük bir düşüşle 45.000 dolara kadar geriledi.

Bitcoin neden düşüyor?

Bitcoin ve Kripto Paralar Helal mi?

Çoğu büyük kripto para gün içinde değer kaybetti. Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum %15’ten fazla düşüş yaşayarak 1.356 dolara kadar geriledi. Elon Musk sayesinde son haftalarda popülerlik kazanan DogeCoin ise %13’lük bir düşüşle 0.04239 dolara kadar geriledi.

Kripto para piyasalarında bugün devam satışlar, görünüşe göre ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın yorumlarıyla Pazartesi günü başladı. JanetYellen dün, Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak “verimsiz” ve oldukça spekülatif olduğunu söyledi.

Analistler ayrıca hafta sonu Elon Musk’ın Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının “yüksek göründüğünü” söyleyediği tweet’e de dikkat çekti.

Analistler ne diyor?

Deutsche Bank’ın kıdemli stratejisti Jim Reid:

Tesla ve Bitcoin giderek daha fazla birbirine bağlı hale geliyor. Bitcoin ise çılgın bir gün geçirdi ve bu ayın en kötü günlük performansıyla %4.21 düşüşle kapatmadan önce bir noktada %16.53 aşağıda işlem gördü. Cumartesi günü Elon Musk’ın Bitcoin’in ‘yüksek göründüğünü’ söylediği tweet’e gecikmeli bir tepki verilip verilmediği hala açık değildir.

BTCUSD Bitcoin (BTC) Fiyatı - 1 Bitcoin Kaç TL Oldu

Kripto paralarda yaşanan bu düşüşler son birkaç ay içindeki yukarı yönlü dalgalanmayı izliyor. Bitcoin, Ekim ayının başından bu yana %400’ün üzerinde yükseldi ve son zamanlarda 58.000 doların üzerine çıkarak 58.352 dolarda tüm zamanların en yüksek seviye rekoruna ulaştı.

Bitcoin son aylarda hem perakende yatırımcıların hem de kurumların artan ilgisiyle değer kazandı. Geçtiğimiz hafta Elon Musk’ın şirketi Tesla Bitcoin’e 1.5 milyar dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu