Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin kumbarası mümkün olamayabilir

ABONE OL:

Bitcoin için dünyada bir kumbara yok ve bununla ilgili henüz daha yapılan birçok çalışma sonuç vermedi. Gerek yatırımcıların bu konuda denemeleri, gerek ise piyasanın buna izin vermiyor olması Bitcoin kumbarası konusunda hala daha nakit paranın bankalar aracılığı ile geçerli olduğunu gösteriyor. Gerek dijital kumbara olarak, gerek fiziksel kumbara olarak hiçbir şekilde Bitcoin kumbarasına sahip olmak mümkün değil. Bunun nedeni ise Bitcoin fiziksel olarak zaten satın alınması mümkün değil ve henüz nakit olarak elde tutulması veya sanal halden çıkıp fiziksel madde haline dönüşmesi mümkün değil. Bunun fiziksel kumbara düşüncesini birinci sırada götürdüğü, 2. neden olarak ise Bitcoin kumbarasına sahip olmak için fiyatın sabit olması gerektiğinden dolayı Bitcoin’de bunun tam tersi durum olmasından kaynaklanıyor.

Çoğu zaman yatırımcıların bu yönde yaptıkları çalışmalar ve fiyatın düşüşünü engellemek için stop-limit özelliklerini kullanıyor olmaları bile yeterli değil. Kripto para borsalarının ömür boyu var olamayacak olması ve uzun süreli kripto para borsalarının uygun olmaması dolayısı ile kesin anlamda kripto para kumbarası veya Bitcoin kumbarasına sahip olmak asla mümkün olamıyor.

Bitcoin kumbarası = fiziksel para kumbarası olarak tanımlanır ise bu henüz mümkün değil. gelecekte ise bitcoin ve diğer koinler için bunun fiyatın sabitlenmesi durumu olur ise mümkün olabilir ve böyle bir şeyin gerçek olması için uzunca bir süre gerekebilir. neden olarak ise bitcoin fiyatının sabit bir dengeye yakın olması ve sürekli değerlenip değer kayıplarını tolere edebilir duruma gelmesi için henüz çok erken olsa bile gelecek yıllarda bunun gerçek olabilecek olduğu gözden kaçmamalı.

Bitcoin sabit fiyatlı olmadığından ve fiziksel olarak kullanım olmadığı için bir süre daha beklemek ve bu süreye göre hareket etmek gerek.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ABD Hazine Bakanlığı'ndan Petro'ya destek veren Rus bankasına yaptırım!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu