Bitcoin Lightning Network sahtekarlığı engelleyecek

1 Dakikada Okunabilir


Yakında Bitcoin’in ikinci katman Lightning Network’te adı “gözetleme kuleleri” olan bir önlem ortaya çıkacak ve sahtekarlığa karşı daha fazla güvenlik sağlama konusunda bir sonraki adıma geçilmesinde rol oynayacak. Kripto para birimlerinin en fazla yaşadığı sorunlar arasında güvenlik sorunu var ve bu sorunların sayısı giderek daha fazla artış gösterse de her geçen gün daha farklı önlemler alınarak bu sorun çözülmeye çalışılıyor.

Bitcoin ödemelerini daha hızlı ve daha ucuz hale getirmek isteyen deneysel ağ uzun zamandır önemli bir sahtekarlığı önleyici tedbirlerin eksikliğinden yakınmakta ve bir gözetleme kulesi ağı, bir sonraki güncellemede, LND yazılımının 0.7 sürümü bir süre sonra piyasaya sürüldüğünde bunu çözmeyi kısa süre içerisinde amaçlıyor.

Sorun, bir kanaldaki karşı tarafın bir Yıldırım Ağı içindeki fonları çalmamasını sağlamak için Lightning kullanırken sürekli olarak çevrimiçi kalma ihtiyacı sebebi ile kaynaklanmakta. Ancak çoğu normal kullanıcının bunu yapması beklenmiyordu, bu nedenle bu sorunlarında bu kadar fazla yaşanacak olduğu hiç mi hiç beklenmeyen gelişmelerdi.

Kripto para pazarında sürekli olarak bazı belli başlı sorunlar görmek ve bu sorunların artış yaşama riski olduğunu bilmek önemlidir. Birçok kripto para birimi yatırımcısı ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalsa da bu sorunlar gerek kripto para borsalarının aldığı önlem ve uyarılar, gerek ise piyasadaki mevcut koşullar sayesinde birkaç yıl öncesine göre azalma eğilimi de gösterebiliyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
363
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
363
Şaşkın
Lol Lol
80
Lol
Harika Harika
363
Harika
Korkunç Korkunç
322
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!